Cestování

V Jeseníkách se otevřela stezka – Velká kotlina

velká kotlina
Posted: 7.5.2013 (7:22)   /   by   /   comments (0)

Velká kotlina je překrásnou přírodní scenérií, která je pěším v Jeseníkách odměnou za jejich turistickou námahu. Jeseníky – Nová naučná stezka Velká kotlina měří zhruba 5,5 kilometru a návštěvník na ní zdolá převýšení 540 metrů. Na zhruba dvouhodinové trase je rozmístěno jedenáct zastavení.

Jednotlivá zastavení obnovené historické stezky prozradí turistům mnoho zajímavostí o Velké kotlině a také o přírodních podmínkách a historii území v Jeseníkách. Začátek stezky je situován na západním konci Karlova pod Pradědem, v místě turistického rozcestí modré a zelené turistické trasy za budovou bývalého polesí.

Vydat se po stezce oficiálně poprvé můžete dnes v 10.30 hodin. Stezka vede dále podél říčky Moravice po modré turistické značce směrem na Ovčárnu.

Námaha se vyplatila

Obnovit naučnou stezku v tak unikátním území, které se svým druhovým bohatstvím řadí na první místo v České republice, není podle slov prvního náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka jednoduché. Obnovu kraj svěřil Správě chráněné krajinné oblasti Jeseníky a společnosti pro přírodu a krajinu Actaea z Karlovic.

„Jim i obci Malá Morávka a Spolku Přátelé Vrbenska, kteří se spolupodílejí na slavnostním otevření, patří mé velké uznání,“ uvedl Miroslav Novák. Návštěvníky Jeseníků náměstek nabádá, aby si cenné a křehké bohatství ukryté na nové stezce a její malebná zákoutí rozhodně nenechali ujít. Velké Kotlině se přezdívá botanická i zoologická zahrada Jeseníků.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment