Cestování, Novinky, TOP články

Penzion Pavlov a krásy jižní Moravy

aperitif-2027177_1280 (1)
Posted: 26.2.2021 (12:31)   /   by   /   comments (0)

Největší metropolí jižní Moravy je sice Brno, ale to teď ponecháme trochu stranou. Ty pravé krásy se totiž nachází až za Brnem směrem na Rakousko. Tam objevíte nekonečné vinice, rovné pláně s výhledem až do neznáma, obrovskou vodní nádrž a Pálavské vrchy.

Celá oblast jižní Moravy stojí za návštěvu. Nachází se zde velká spousta krásných malebných vesniček, z větších měst jmenujme Mikulov. My se teď ale podíváme, proč byste si měli zamluvit zrovna penzion Pavlov. Tato vesnička totiž má hodně co nabídnout.

Co vidět přímo v Pavlově?

Pavlov nabídne domy s bohatě zdobenými štíty, kterými se místní sedláci snažili napodobit domy měšťanů z Mikulova. Najdete zde unikátní archeologický park s důkazem osídlení už z dob lovců mamutů. Za zhlédnutí stojí kostel sv. Barbory, soubor barokních vinných sklepů s lisovnami.

Jistě se zastavte také v některé z místních vinoték, zajímavý je vřetenový vinařský lis, jejž najdete u silnice směrem k Mikulovu.

Kam se vydat na turistiku?

Pavlovem procházejí rovnou tři naučné stezky, a to:

  1. Děvín,
  2. vinařská naučná stezka Mikulov,
  3. naučná stezka Pavlovské vinice a vinné sklepy.

První jmenovaná má délku 11 km a je určena výhradně pro pěší. Druhá má 20 km, takže ji lépe projedete spíš na kole nebo autem, ale dá se i pěšky, pokud vám nevadí delší chůze. Poslední stezka je dlouhá pouze 3 km, tudíž je skvělá také pro rodiny s dětmi.

Výlety do Aqualandu Moravia i ke zřícenině

Z Pavlova to máte blízko do lákavého aquaparku Aqualand Moravia, na zříceninu hradu Děvičky, do přírodní rezervace Děvín-Kotel-Soutěska a také k nádrži Nové Mlýny.

Nezbývá tedy než si najít levné ubytování Pavlov a vydat se vstříc zážitkům na jižní Moravu. Přímo v Pavlově doporučujeme Penzion Florián s příjemnými cenami a možností ubytovat se také s domácím mazlíčkem.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment