Cestování, Novinky, TOP články

Návštěva safari v Africe je doživotní zážitek

image_6483441-4-850x450
Posted: 16.9.2020 (8:15)   /   by   /   comments (0)

Způsoby, jakými lidé cestují, i destinace se postupně mění. Zatímco v minulosti bylo vrcholným zážitkem vydat se někam k moři, dnes jsou lidé vybíravější. Hledají neobvyklé zážitky, chtějí poznávat kultury a místa úplně odlišná od těch, kde žijí. Jednou z oblíbených destinací je třeba i Afrika.

Afrika je zemí mnoha tváří. Najdete v ní písek v poušti i sníh na vrcholcích vysokých hor, moderní velkoměsta i chudé osady, špinavé ulice i luxusní paláce. Má nám mnoho co nabídnout, ať už pozůstatky starých civilizací, nebo krásnou flóru či faunu. A právě za zvířaty a rostlinami je vhodné zamířit na safari v Africe.

Zažijte divokou zvěř v jejím přirozeném prostředí

Největším lákadlem afrických safari jsou každopádně zvířata. Máte možnost vidět slony, žirafy či lvy v jejich přirozeném prostředí. Pozorujete, jak se jdou napít k jezeru, jak se prohání po pláních a jsou plní života. Najednou to nejsou ta unavená unuděná zvířata ze zoo, ale živí tvorové, tolik majestátní a nádherní.

Na safari v Africe plyne život tak nějak jinak. Člověk z Evropy tam najednou zapomene na starosti všedních dní, začne si uvědomovat, co je v životě skutečně důležité, jakou roli my lidé na planetě hrajeme a čeho bychom si měli doopravdy vážit.

Na safari se dostanete i s českým průvodcem

Pro Evropana je nemožné vydat se na safari na vlastní pěst, vždy potřebujete průvodce. Sehnat ho není až takový problém, Afričané jsou na turisty zvyklí a rádi jim představí krásy své země.

Velkou výhodou každopádně je, že si můžete najít i českého průvodce. Na safari v Botswaně vás zve například český pilot Jakub Fanta se svou manželkou Tshepo. Zájemcům z celého světa připraví překrásný pobyt, vezmou je nejen za zvířaty, ale i k Viktoriiným vodopádům, na solné pláně Makgadikgadi či na deltu Okavanga. Zážitky z těchto míst se ani nedají popsat slovy. Je to prostě něco jiného než veškeré evropské destinace, které jste doposud ve svém životě navštívili.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment