Cestování, pro Muže, pro Ženy, TOP články

Tuning kol, jako další krok pro vaše kolo

68747470733a2f2f6573686f702e626963796b6c792e636f6d_obrazky_velky_1605717190-gravel-cestovni-kolo-rocky-mountain-solo-50
Posted: 10.12.2021 (12:36)   /   by   /   comments (0)

Spousta sportovců své kolo miluje minimálně stejně moc jako své auto nebo manželku. Neváhají za něj utratit desetitisíce či statisíce a ladit ho do posledních detailů. Důležitá je samozřejmě hlavně technická stránka věci, aby vše šlapalo, jak má. Pokud je ale technicky vše v pořádku, člověk začíná přemýšlet, co vylepšovat dál. A právě tady přichází ke slovu tuning.

Zajímavé cyklostezky

V Česku máme celou řadu cyklostezek, krátkých i dlouhých. Pěkný je například přejezd Vysočinou z Jihlavy do Třebíče, kde se pak navíc můžete napojit na cyklostezku vedoucí do Rakouska. V každém případě na to ale potřebujete dobré kolo. Správně seřízené a stylové. Na cyklostezce, která je víceméně rovná, zřejmě neužijete kolo za sto padesát tisíc, tyto drahé modely, například kola Rocky Mountain, dokážete plně využít až v terénu. I za mnohem dostupnější cenu se dá pořídit kolo spolehlivé a originální.

Tuning kol pro milovníky originality

Pokud si pořídíte kolo za sto padesát tisíc, je vážně malá šance, že potkáte někoho se stejným. Moc lidí, kteří by do svého oře investovali tolik peněz, v Česku nenajdete. Takové peníze za kolo dávají spíš profesionální sportovci. I s levnějším kolem ovšem můžete být originální, když ho trochu vylepšíte.
Tuning kol nemusí být drahý, přesto dokáže udělat velký efekt. Barevné kladky, klece přehazovače či kazety kolo promění téměř k nepoznání. Někdy je možné zabít dvě mouchy jednou ranou, tedy vylepšit design i technickou stránku. Třeba Garbaruk kazeta nabídne 12 rychlostí, je ultra lehká a dostupná v několika barevných variantách.

Tuning svépomocí, nebo od profesionálů

Někdo si rád pohraje s kolem svépomocí, jiný ho raději svěří profesionálům. S profesionály se nebojte poradit, pomohou vám vybrat vhodné součástky, vyladí vaše kolo, aby bylo stylovější, funkčnější a bezpečnější – samozřejmě vám na míru. Jestliže často jezdíte večer či v noci, doporučí třeba světlo Lezyne Mega Drive 1800i. Nechte si doporučit, co bude nejlepší pro vás! Tuningem se zabývají třeba v Ostravě v prodejně Bicykly.cz.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment