Dům, byt a zahrada

Venkovní vířivka nejen na jaro. Na co si dát pozor, aby sloužila celoročně a dlouhá léta?

seaside-694378_1280
Posted: 4.3.2024 (12:07)   /   by   /   comments (0)

Pořízení venkovní vířivky se dnes již stává standardem v řadě domácností. Zatímco dřív se vířivky nacházely spíše jen v domech majetných, po boomu v posledních letech najdeme venkovní vířivky již na řadě českých zahrad či teras. Mnohdy dokonce nahrazují dosud tolik oblíbené bazény – ostatně, není divu. Mají oproti nim totiž spoustu přidaných hodnot. Přesto však není dobré vybírat venkovní vířivku jen podle ceny a vzhledu. Na co si dát pozor?

Vždy dávejte přednost kvalitě

Aby vám venkovní vířivka sloužila řadu let a mohli jste ji používat celoročně, tedy i v zimě, je třeba spoléhat při jejím výběru na renomé značky i prodejce. Venkovní vířivky dnes sice seženete i v nejrůznějších hobby marketech, kde jsou modely sice za příznivé ceny, ale většinou nejsou určeny pro celoroční používání a navíc jejich nízká cena odpovídá kvalitě. Volte proto vždy model, který je zpracován z kvalitních materiálů a bude vám sloužit dlouhá léta. A na co ještě dávat pozor?

· Prim při výběru venkovní vířivky hraje také její velikost. Před samotnou koupí je třeba rozhodnout se, pro kolik lidí by měla být určena a na základě této informace zvolit její velikost, jakož i počet a rozmístění trysek. Zároveň je také vhodné upřednostnit provedení s bezsilikonovým uchycením trysek, které jsou oproti běžně používanému přichycení trysek silikonem mnohem odolnější.

· Velmi důležitým parametrem je také provedení izolace. Obzvláště v levnějších modelech naleznete pěnovou izolaci, která však není moc kvalitní a dojde-li k jejímu navlhnutí, izolační schopnost se ještě sníží. Přednost byste proto měli dát trojité termální izolaci, která je o 30 % účinnější, a snižuje tak náklady na provoz.

· Podcenit v žádném případě není dobré ani materiál skořepiny vířivky. I když se u vířivek nejpravděpodobněji setkáte s akrylátem, je třeba pamatovat na to, že jeho kvalita bývá různá. Vždy proto sledujte, zda je akrylát opravdu pevný, zda má skořepina hladký povrch bez nerovností a bublin.

Kvalitní modely venkovních vířivek v Brně i dalších městech

Při koupi vířivky pak můžete narazit také na spoustu dalších funkcí, kterými vířivka disponuje, i na další parametry, které ovlivní její používání. Nejste-li odborníky v oboru, doporučujeme vám obrátit se při pořizování venkovní vířivky na specialistu, který vám pomůže s tím nejlepším možným výběrem dle vašich potřeb a požadavků. Zavítat můžete například do společnosti Spahouse.cz, která prodává vysoce kvalitní venkovní vířivky v Brně, Praze či Hradci Králové, kde provozuje showroomy, v nichž si můžete jednotlivé modely nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet.

Pamatujte, že venkovní vířivky nejsou zrovna nejlevnější záležitostí, proto byste při výběru měli být obzvláště obezřetní a vsadit na rady odborníků. Budete tak mít jistotu, že vám bude vířivka sloužit tak, jak jste si vysnili.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment