Cestování

Chorvatsko láká – je nejvyšší čas zvolit si odpovídající lokalitu a ubytování

city-3227665_1280
Posted: 19.4.2018 (15:54)   /   by   /   comments (0)

Je nejvyšší čas vybrat si to správné místo u moře v Chorvatsku. Díky tomu, že náš jižní soused každoročně vítá desítky tisíc turistů z Česka i jiných evropských zemí, je s blížícími se prázdninami menší šance nalézt odpovídající ubytování v oblíbené destinaci. Chorvatsko je přívětivou zemí se stabilním počasím, průzračně čistým mořem s blahodárnými účinky na zdraví, vynikající kuchyní a výtečnými vztahy místních obyvatel s českými cestovateli. Nespornou výhodou cesty na vlastní pěst je krátká dojezdová vzdálenost autem, autobusem nebo vlakem.

Robinsonády a kempy pro dobrodružné povahy

Zájemci o ubytování v Chorvatsku mají nepřeberné možnosti lokalit, do nichž mohou zamířit. Někteří turisté vyhledávají liduprázdné pláže bez rušivých vlivů pulzujících přímořských městeček, a tak se pídí po ubytování v osamělých vilách – robinsonádách. Větší party kamarádů či sportovců jsou spokojeny s kempy, v nichž se mohou ubytovat v karavanech nebo speciálních vzdušných stanech vybavených standardním „chatičkovým“ zařízením. Kempy jsou obvykle situovány přímo u pláže a v jejich areálech jsou možnosti nakupování, stravování, hygienické zázemí, prádelny i Wi-Fi připojení.

Apartmány a hotely vítají náročné turisty i rodiny s dětmi

Každému vyhovuje jiná dovolená. Chorvatsko se naštěstí přizpůsobuje požadavkům všech přijíždějících návštěvníků a poskytuje „azyl“ jak vyznavačům trempingu, tak náročnějším turistům, kteří vyhledávají apartmány a hotely. V Chorvatsku si lze vybrat mezi hotely s vnitřními bazény, s vybavením přizpůsobeném především pro rodiny s dětmi, nebo dokonce zvířecími mazlíčky, i možnostmi All Inclusive.

Památky i sportovní vyžití naleznete ve všech koutech Chorvatska

Co se týče lokalit, nabídka je opravdu široká. Sportovní nadšenci si mohou vybrat v nepřeberné nabídce vodních sportů, v oblastech s cyklistickými stezkami a pěšími trasami. Zájemci o historii mají jedinečnou možnost vychutnat si památky jižní, severní a střední Dalmácie a Istrie. Osamělí cestovatelé, kteří touží po klidu, si volí pobyt na ostrovech, jako jsou například Brač, Hvar, Korčula a další, jež se nacházejí v oblasti Kvarner.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment