Cestování, Novinky, TOP články

Dovolená na Mácháči? Nebudete litovat!

slider6
Posted: 23.4.2021 (10:21)   /   by   /   comments (0)

Kam letos s dětmi na dovolenou? Vykašlete se na moře a vezměte je na Máchovo jezero. Budou nadšené! A vy s nimi!

Koupání, rybolov, romantika a nepřeberné vodní atrakce, jako jsou lodičky, šlapadla, surfy, malé jachty a výletní parníky. To vše slibuje osmý největší rybník v Česku (byť má v názvu jezero), jehož břehy si už ve třicátých letech devatenáctého století oblíbil i básník Karel Hynek Mácha. A to do té míry, že do jeho okolí zasadil děj své snad nejznámější básně Máj. A v době totality jej následovaly tisíce Čechů. Ne že by se tedy kolektivně vrhli na komponování básní, ale u jeho břehů a v přilehlém kempu trávili letní dovolené. Nebo alespoň víkendová odpoledne.

Sport, turistika a relaxace

Máchovo jezero, kterému se svého času neřeklo jinak než Mácháč, u mnoha současných čtyřicátníků a padesátníků symbolizuje dětství. A dnes se k němu možná po mnoha sezónách strávených v přímořských letoviscích navracejí. Někteří ze zvědavosti, jiní z nostalgie. A nejsou zklamaní. Máchovo jezero má totiž stále co nabídnout. Na Mácháči se můžete věnovat turistice, sportovat i lenošit. Bude jen na vás, co si vyberete. Co takhle půl dne se věnovat sportu a druhou půlku prolenošit?

4 písčité pláže, 2 letoviska a 2 ostrovy

Dovolená na Mácháči zkrátka může být nezapomenutelná i v jednadvacátém století. Jak by také ne, jezero totiž lemují hned čtyři písčité pláže a dvě známá střediska – Doksy a Staré Splavy. Na jezeře jsou také dva ostrovy – Myší a Kachní. Protože na nich ale hnízdí chráněné ptačí druhy, je na ně vstup bohužel zakázán.

Kde se ubytovat?

Kde se na Mácháči ubytovat? Možnosti jsou nepřeberné. Zadáte-li si do vyhledávače pojem Máchovo jezero ubytování, rozbalí se vám nepřeberná nabídka chatek, penzionů, hotelů, apartmánů i věhlasný kemp. Jedněmi z nejromantičtějších a nejstylovějších však zůstávají tradiční chatky v chatové osadě Elite ve Starých Splavech.

Cenově dostupné ubytování pro celou rodinu

Jedna chatka, za kterou v hlavní sezoně zaplatíte okolo 350 korun za noc, pojme čtyřčlennou rodinu. V samotné osadě vám spolu s jídelnou, barem a společným sociálním zařízením budou k dispozici volejbalové hřiště, minigolf, prolézačky, houpačky i pískovitě. Pro děti přímo ideální, nemyslíte? Více informací najdete přímo pod odkazem ubytování Máchovo jezero.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment