Cestování, Novinky, TOP články

5 věcí, které jste chtěli vědět o létání balónem

sky-3163845_1920
Posted: 14.3.2018 (11:47)   /   by   /   comments (0)

Na barevné balóny vznášející se po obloze jste se doposud dívali pouze ze země? Je nejvyšší čas to napravit. Každý by měl aspoň jednou v životě zažít pohled na zemi z koše balónu. S ničím jiným se tento zážitek nedá srovnávat.

Co kdyby pro vás právě rok 2018 byl rokem, kdy se poprvé proletíte balónem? Drahé to není, a jestli jste ještě pořád na vážkách, čtěte dál. Dozvíte se vše, co lidi obvykle o létání balónem zajímá.

1. Je v koši zima?

Ve výšinách, v nichž se balón pohybuje, sice je oproti zemi trochu chladněji, nicméně vzpomeňte si, na jakém principu horkovzdušný balón funguje. Ano, je „vytápěn“ horkým vzduchem. Právě proto je teplota v koši srovnatelná s teplotou na zemi, nemusíte si tedy brát zimní bundu.

2. Letí balón po směru větru?

Ano. Balón nemá žádný volant ani jiný způsob ovládání, unáší ho vítr. Trasu si proto, na rozdíl od místa vzletu, prostě nemůžete zvolit.

3. Létá se i v zimě?

Let balónem je možné realizovat během celého roku. Už výše jsme si prozradili, že žádná velká zima v koši není. Jen je potřeba, aby bylo hezké počasí, moc nefoukalo, nepršelo atd. Kvůli nepříznivému počasí se lety často musí odkládat. Mimochodem létá se vždy ráno po východu slunce nebo večer těsně před západem.

4. Kdo nemůže létat?

Z bezpečnostních důvodů se do balónů neberou děti mladší 8 let či s výškou nižší než 140 cm. Co se týče váhy, žádné limity většinou nejsou. Jen pokud vážíte nad 130 kg, bude potřeba si zarezervovat dvě místa. Ve věku žádná horní hranice neexistuje, pouze je nezbytné, aby člověk dokázal vlézt do koše. Některé mají otevírací dvířka, jiné stupátka. Zároveň si uvědomte, že po celou dobu letu (cca hodina) v koši stojíte.

5. Jak moc dopředu si let rezervovat?

Měsíc předem je vhodná doba. Hodně záleží na tom, jaké je roční období (přes léto bývá zájem vyšší) a o jaký typ letu máte zájem – zda privátní, nebo chcete letenku spolu s dalšími pasažéry. Zakoupíte-li privátní let třeba pro celou svou rodinu, budete mít šanci ovlivnit i místo vzlétnutí.

Tak na co ještě čekáte? Vzhůru do oblak!

Kam dál?

Comments (0)

write a comment