Cestování

Marsa Alam

egypt-680129_1920
Posted: 25.8.2017 (9:34)   /   by   /   comments (0)

Informace a zajímavosti o letovisku Marsa Alam v Egyptě. Výjimečně atraktivní a v nabídce nová oblast u Rudého moře, původně téměř zapomenutá rybářská vesnice vzdálená 280 km jižně od Hurghady, se rozvinula doslova v kvetoucí oázu.

Několik luxusních, samostatně stojících hotelových komplexů bylo vystavěno přímo u nádherných pláží. Moře je průzračné a podmořský život s nádhernými barevnými korály doslova na dosah. Moderní letovisko je vhodné jak pro vyznavače potápění, šnorchlování a dalších vodních sportů (windsurfing, vodní lyžování, parasailing), tak pro rodiny s dětmi.

V nabídce výletů nechybí plavba lodí s proskleným dnem ke korálovým útesům, projížďka na velbloudu, pouštní safari, programy pro zkušené potápěče i začátečníky, autobusový výlet do Luxoru, Karnaku či Káhiry. Transfer z letiště Hurghada trvá cca tři hodiny.

Poloha

Egypt leží v severovýchodní části Afriky. Sevrní hranice Egypta leží na břehu Středozemního moře, Jihovýchodní část Egypta zasahuje do Rudho moře. Velmi význmnou roli hraje samozřejmě také řeka Nil. Egypská arabská republika sousedí s Lybií, Súdá-nem, Saudskou Arábii a Izraelem.

Letovisko Marsa Alam leží ve východní části Egypta na pobřeží Rudého moře.

Standardní čas je GMT+2 hodiny, tj. o 1 hodinu více než v Praze. V době souběhu zimního času v Egyptě a letního času v ČR je v obou zemích čas shodný (v dubnu a v říjnu).

Podnebí a klimatické podmínky

Sinaj má klima typicky pouštní: suchá horká léta a mírné zimy, výjimečně s lehkými nočními mrazíky, zejména ve vyšší nadmořské výšce. V létě se denní teploty šplhají až k 37 °C, ale pocit horka snižuje mořská bríza. Voda Rudého moře má teplotu okolo 23 °C. Déšť je je prakticky neznámý. Optimální doba k návštěvě je říjen a listopad.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment