Cestování

Makadi Resort

woman-2678872_1920
Posted: 25.8.2017 (9:20)   /   by   /   comments (0)

Informace a zajímavosti o letovisku Makadi Resort v Egyptě. Atraktivní oblast Makadi Resort leží v zálivu Makadi asi 30 km jižně od centra Hurghady.

Nachází se zde několik velkých a luxusních hotelo-vých komplexů, které se vyznačují bohatou nabíd-kou kvalitních služeb a uspokojí i nejnáročnější klienty. Tuto oblast doporučujeme i pro vyznavače potápění a šnorchlování. Do Hurghady jezdí něko-likrát denně hotelové autobusy.

Poloha

Egypt leží v severovýchodní části Afriky. Sevrní hranice Egypta leží na břehu Středozemního moře, Jihovýchodní část Egypta zasahuje do Rudho moře. Velmi význmnou roli hraje samozřejmě také řeka Nil. Egypská arabská republika sousedí s Lybií, Súdá-nem, Saudskou Arábii a Izraelem.

Letovisko Makadi Resort leží ve východní části Egypta na pobřeží Rudého moře.

Standardní čas je GMT+2 hodiny, tj. o 1 hodinu více než v Praze. V době souběhu zimního času v Egyptě a letního času v ČR je v obou zemích čas shodný (v dubnu a v říjnu).

Podnebí a klimatické podmínky

Sinaj má klima typicky pouštní: suchá horká léta a mírné zimy, výjimečně s lehkými nočními mrazíky, zejména ve vyšší nadmořské výšce. V létě se denní teploty šplhají až k 37 °C, ale pocit horka snižuje mořská bríza. Voda Rudého moře má teplotu okolo 23 °C. Déšť je je prakticky neznámý. Optimální doba k návštěvě je říjen a listopad.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment