Technika

Zabezpečení domény DNSSEC

dnssec
Posted: 9.11.2018 (6:44)   /   by   /   comments (0)

Rádi byste se pustili do vlastní domény, ale nevíte, jak na to? Chcete doménu, která vám přinese nejen dobré jméno, ale také kvalitní zabezpečení? Vysokou důvěryhodnost doma i ve světě mají domény české, které podporují zabezpečení formou DNSSEC.

Česká doména a zabezpečení DNSSEC

Ať už chcete vlastní doménu internetovou a také emailovou pro soukromé nebo firemní účely, tak rozhodně lze doporučit doménu ryze českou.

Díky vlastní doméně můžete prezentovat svoji firmu, blog či e-shop a mít také profesionálně znějící emailovou adresu. Doména není nikdy duplicitní, takže každý vybraný název se musí ověřit a teprve následně schválit. Máte tak jistotu, že vaše internetová adresa bude zcela unikátní.

V registraci domén vede především ta česká s koncovkou .CZ. Budí dobrý dojem nejen u nás, ale také ve světě a to především díky kvalitnímu zabezpečení. Provozovatelem české domény je sdružení CZ.NIC, které plně podporuje uvedené zabezpečení, které je rozšířením DNS a poznáte jej pod zkratkou DNSSEC.

Zabezpečení DNSSEC chrání doménu před podvržením falešných stránek. Princip fungování DNSSEC je založený na podepisování zóny elektronickým podpisem pomocí klíčů. Jeden je privátní a druhý veřejný. Privátní je podepsaný elektronickým podpisem a veřejný kontroluje jeho pravost, takže dokáže rozlišit podvržení IP adresy.

Při registraci domény je potřebné si vybrat také vhodného registrátora, který vám zajistí registraci české domény a hlavně zabezpečení DNSSEC. Seznam ověřených registrátorů najdete také na stránkách CZ.NIC.

tele3

Mezi ověřené a zabezpečení DNSSEC podporující registrátory patří i firma TELE3. Kromě registrace českých a dalších domén, zabezpečení DNSSEC poskytuje i další internetové a telekomunikační služby.

Je nutné také vědět, že zabezpečení DNSSEC je možné používat pouze u domén s koncovkou .CZ a .EU. O zabezpečení vaší české domény rozšířením DNSSEC se společnost TELE3 důkladně postará.

Kromě registrace a zabezpečení můžete využít i další služby, které společnost TELE3 poskytuje a sice webhositng, serverhosting, implementaci SSL certifikátů, hlasové služby VoIP a mnoho dalšího.

V případě využití serverhostingu vám firma TELE3 zajistí veškeré spojené služby jako umístění serveru v klimatizovaném telehouse, pronájem serveru, datová centra, technickou podporu, virtuální servery a další doplňující služby jako správu serveru, monitoring, zálohování či dálkové konzole KVM over IP.

TELE3 používá servery dostupné protokoly IPv4 a IPv6, které jsou nezávislé na různých TLD doménách a poskytují kvalitní rozložení ohledně útoků a to tak, že jedno DNS má firma umístěné v Německu, jedno v USA a dvě v ČR.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment