Nákupy na internetu, Novinky, Technika, TOP články

Repasované počítače a telefony stojí za pozornost. A to nejen díky ceně

Snímek obrazovky 2021-07-30 v 8.33.38
Posted: 30.7.2021 (7:33)   /   by   /   comments (0)

V poslední době roste nabídka nejrůznějších prodejců, kteří přicházejí na trh s repasovanými spotřebiči, zejména stolními počítači a notebooky, ale také s mobilními telefony. Proč se vyplatí do nich investovat a má cenu si je vůbec kupovat?

Jako příklad lze uvést třeba repasovaný DELL počítač. Zcela nový přístroj vás může vyjít klidně na desítky tisíc korun, pokud půjdete do klasického obchodu s elektronikou. U repasovaného přístroje však cena mnohdy klesá na pouhý zlomek, starší modely se navíc dají běžně zakoupit i pod 3.000 Kč ve specializovaných eshopech, tudíž jsou dostupné prakticky pro kohokoliv, nemusíte na ně dlouho spořit.

Výhody repasovaných zařízení

Hlavní kouzlo repasovaného počítače tkví samozřejmě v ceně. Nízké pořizovací náklady jsou kompenzací toho, že počítače již obvykle byly v minulosti používané. Pouze dojde k jejich důkladné kontrole, výměně či opravě vadných a příliš opotřebovaných součástek. Poté už jsou nabídnuté k prodeji, přičemž ceny jdou řádově o desítky procent níže v porovnání se stejně kvalitními a zcela novými modely.

Podobně jako počítač se dá pořídit také repasovaný telefon. V jeho případě je zapotřebí, aby došlo k opětovnému továrnímu nastavení, na základě čehož se vymažou veškerá data od předchozího uživatele. Jedině tak je repasovaný telefon bezpečný a nový majitel jej může bez jakýchkoliv starostí používat.

Nedostatky repasovaných PC a telefonů

Asi největším nešvarem je u repasovaných telefonů a počítačů (potažmo notebooků) slabá baterie. Jestliže tedy do některého z repasovaných spotřebičů investujete, je praktické si k němu dokoupit zcela novou baterii. V tomto případě se nejedná o žádnou zvlášť nákladnou investici, takže se vám repasovaný DELL a jiné značky, podobně jako repasovaný telefon, stále náramně vyplatí.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment