Novinky, Technika, TOP články

Ultrazvukové čističky: Jak fungují a kde najdou uplatnění?

UZ-PRUM-1
Posted: 27.1.2021 (11:07)   /   by   /   comments (0)

V dnešní době existuje řada přístrojů, díky nimž lze provádět velmi precizní čištění nejrůznějších předmětů. K velmi užitečným pomocníkům v tomto směru patří ultrazvukové čističky. Najdou uplatnění na mnoha místech.

Princip ultrazvukového čištění

Moderní ultrazvukové čističky využívají v zásadě jednoduchého chemického procesu. Ultrazvuk v kombinaci s tekutinou dokáže při určité teplotě zajistit tlakové vlnění. Vzniklé kmitání pak rozpouští nečistoty na předmětech, a to i ty, které jsou pouhým okem neviditelné. Právě citlivost a preciznost čištění je důvodem, proč dnes ultrazvukové čističky využívají mnohé průmyslové podniky.

Kde se dají průmyslové čističky použít?

V první řadě je nutné zdůraznit, že se ultrazvukové čištění aplikuje hlavně v průmyslu. Typicky jde třeba o výrobní podniky, v nichž se dělají různé komponenty pro automobilový průmysl. U jednotlivých součástek je zapotřebí nejen dokonalé přesnosti, ale právě i čistoty materiálů. Dále se ultrazvukové čističky uplatní v dalších odvětvích průmyslu, potravinářské nevyjímaje.

V neposlední řadě se stále častěji používají menší čističky na bázi ultrazvuku v nemocnicích, kde je nutné klást obzvlášť velký důraz na hygienu. Čištění ultrazvukem je dostatečně účinné, rychlé a bezpečné.

Za zmínku stojí fakt, že v současnosti už si lze ultrazvukové čističky pořídit také domů. Jde o malé vaničky, v nichž můžete odstranit nečistoty třeba z luxusních šperků a náramků.

U koho se ultrazvukové čističky dají pořídit?

Průmyslové varianty ultrazvukových čističek v tuzemsku nedodává zrovna velké množství firem. Jednou z mála je třeba společnost ELMIK, jejíž nabídku naleznete na webu https://elmik.cz/produkty/ultrazvukove-cisticky.

Společnost ELMIK na trhu působí už od roku 1994 a kromě produktů, které popisuje na stránkách https://elmik.cz/produkty/ultrazvukove-cisticky, u ní lze objednávat například ozvučovací techniku do škol, nádražních budov, sálů a dalších objektů. Zajišťuje nejen objednávky, ale také odbornou montáž a servis.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment