Technika

WildCard SSL certifikáty umí zabezpečit nekonečně subdomén

blueapple-02
Posted: 17.5.2019 (7:58)   /   by   /   comments (0)

Jste firma a potřebujete zajistit bezpečnou HTTPS komunikaci na svých mnoha subdoménách. Existuje takzvaný WildCard certifikát, který nabízí možnost zabezpečení neomezeného počtu sub-domén.

WildCard SSL certifikát neboli hvězdičkový SSL certifikát zabezpečí libovolný počet subdomén tak, že se před název domény vloží hvězdička, která funguje v certifikátu jako „divoká karta – Wild Card“ a prohlížeče tak akceptují místo hvězdičky jakékoliv platné znaky před doménou. Tyto certifikáty jsou velice populární u správců serverů, protože usnadňují práci při správě většího počtu subdomén. Díky hvězdičce administrátor nemusí řešit jaké sub-domény jsou na serveru, může kdykoliv novou doménu přidat, vždy bude zajištěna bezpečná HTTPS komunikace. WildCard certifikáty také výrazně šetří náklady na pořízení a správu zabezpečení domén na serveru.

Vlastnosti SSL WildCard

WildCard certifikát umí zabezpečit všechny subdomény pod svojí hlavní doménou. WildCard certifikát pro doménu *.domena.cz zabezpečí jakékoliv domény typu admin.domena.cz, forum.domena.cz, eshop.domena.cz, mail.domena.cz nebo cokoliv.domena.cz a jakékoliv další subdomény. Taktéž kompletně zabezpečuje hlavní doménu, v tomto případě https://www.domena.cz a nebo pouze https://domena.cz.

Komerční WildCard certifikát nabízí standardní vlastnosti běžných SSL certifikátů – důvěryhodnost pro všechny moderní prohlížeče, podporu mobilních zařízení, šifrování: 128-bit/256-bit či délku klíče 2048 Bits (RSA). Jedním z nejpopulárnějších doménových SSL certifikátů je RapidSSL WildCard certifikát, který lze získat a nasadit na server během takřka  minut. Vystavuje se na 1-2 roky a lze jej pořídit za velice výhodnou cenu.

Multi-doménové SSL certifikáty

Alternativou k WildCard SSL certifikátům jsou multi-doménové certifikáty, které umožňují zabezpečit více různých domén jedním SSL certifikátem pomocí technologie SAN (Subject Alternative Name). V dnešní době se nabízejí multi-doménové certifikáty pro zabezpečení až 250 domén současně. Oproti WildCard SSL certifikátům zabezpečí samostatné domény i od jiných TLD (.cz, .sk, .com, .eu atd.). U multidoménových certifikátů se každá doména hradí samostatně, většinou certifikát již v základní ceně obsahuje 3 nebo 5 domén a další se podle potřeby přikupují.

Kde získat WildCard SSL certifikát?

Jakýkoliv SSL certifikáty pro webové stránky a servery doporučujeme získát na projektu SSLmentor.cz, který nabízí širokou nabídku SSL certifikátů od špičkových světových certifikačních autorit za nejlepší ceny na trhu. Nejlevnější doménové WildCard SSL certifikáty jsou například RapidSSL nebo PositiveSSL. Doporučit lze také například certifikační autoritu GeoTrust.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment