Dům, byt a zahrada, Novinky, TOP články

Perské koberce si zaslouží pozornost. Hodí se do moderních domácností?

IMG_20210524_151345
Posted: 25.1.2022 (15:15)   /   by   /   comments (0)

Tradiční perské koberce jsou u mnohých majitelů nemovitostí v dnešní době považované za nadbytečné doplňky, které nenajdou uplatnění. Ale pokud si prohlédnete jejich aktuální nabídku u vybraných prodejců, možná zjistíte, že tomu tak nemusí být.

Proč uvažovat o koupi perského koberce?

Pokud si pořídíte originální a kvalitní perské koberce, pak rozhodně neprohloupíte. Nejenže mohou být velmi pěkným obohacením vaší domácnosti, tedy například obývacího pokoje, ložnice či třeba předsíně. Zároveň na ně lze pohlížet i na jakousi formu investice. O perské koberce je totiž dlouhodobě zájem mezi kupci a hlavně sběrateli, jejich hodnota tak postupem času roste. Budete-li se o ně pečlivě starat, klidně je lze za pár let poměrně výhodně prodat, najdete-li vhodné zájemce.

Perské koberce jsou unikátní v tom, že se nevyrábějí strojovým způsobem, ale výhradně ručně. Při nákupu si určitě dejte pozor na to, zda prodejce uvádí právě ruční tkaní, jinak se může jednat jen o levné napodobeniny, které pak nejsou tak hodnotné.

Kvalitní moderní koberec samozřejmě také má svoji cenu. Kupuje se ale zejména kvůli svému funkčnímu využití, kdy má pokrýt jinak holé podlahy. Kusové perské koberce mají přeci jen větší přesah. Jde o designové prvky, jimiž zpestříte vzhled domácnosti. Dají se přitom umístit nejen na podlahy, velmi pěkně a dekorativně působí také na stěnách. Samozřejmě jsou vhodné jen tam, kde ladí s ostatním nábytkem a dalším vybavením bytu, potažmo rodinného domu.

Pro pořízení moderních i perských koberců využijte e-shop Buchara

Kvalitní perské koberce a moderní koberce v kusových variantách máte možnost zakoupit v renomovaném internetovém obchodě e-shop.buchara.cz. Na výběr je zde celá řada modelů, u nichž vás každopádně ohromí jejich pestrobarevnost a originalita. Takovéto koberce v běžných obchodech zpravidla nejsou k vidění.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment