Dům, byt a zahrada, TOP články

Plastové přepravky mají mnoho způsobů využití

290_epp160-180-top-senza-carrello
Posted: 25.7.2022 (15:19)   /   by   /   comments (0)

Přepravit zboží z jedné blízké vesnice do druhé není zase tak náročné. Horší je něco podobného realizovat ve větším měřítku a na vzdálenost tisíců kilometrů.

Toto už vyžaduje mnohonásobně lepší logistiku a také dobře uložené zboží, ideálně do některé kvalitnější přepravky.

Vysoce odolný materiál

Mezi těmi nejzásadnějšími důvody, proč se dnes používá k výrobě přepravek převážně plast a nikoliv dřevo, je odolnost. Houževnatost dřeva je samozřejmě rovněž vysoká, nicméně ani tak na plast nestačí. Ten je totiž odolný jak proti případnému mechanickému poškození, tak třeba i vůči mnoha typům kyselin či jiných chemických látek. Ty se konec konců často převážejí krom jiného i v plastových sudech.

Navíc má plast ještě jednu, docela zásadní výhodu – snadno se udržuje v čistotě. Stačí vnitřek bedny pořádně vymydlit a následně vše spláchnout tlakovou vodou. Obvykle není potřeba žádné drhnutí.

Dřevo navíc snadno přebírá pachy, je totiž porézní. To je problém hlavně v potravinářství, kde se ještě donedávna tato přírodní surovina docela běžně používala. Dnes je to již jiné. V současné době i v tomto oboru hrají prim plastové přepravky, a to právě z výše zmíněných důvodů.

Udržují stálou teplotu

Z plastu se vyrábí i termoboxy. Jedná se o bedny, jež dokáží udržet teplotu ve svém nitru dlouhodobě stálou. Termobox se dá použít k celé řadě věcí. Hodně se využívá ve zdravotnictví, potažmo v potravinářském sektoru.

Nejde o nic speciálního. Běžně se taková bedýnka dá koupit i u nás. Konec konců, vyrábí je i česká firma PK Group.

Manuální přepravník

Plast je sice obvykle lehký, ovšem když je bedna naplněná, může se člověk při jejím tahání snadno pronést. A proto pro tyto účely existují speciální přepravníky, které mají lidem ulehčit jejich práci. Běžně se používají třeba ve skladech, případně rovnou na prodejnách.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment