Dům, byt a zahrada, Novinky, TOP články, Zprávy

Perské koberce: V čem tkví jejich kouzlo?

S0754250_-_upraveny
Posted: 29.3.2021 (7:23)   /   by   /   comments (0)

V případě, že uvažujete o pořízení nějakého zajímavého doplňku do své domácnosti, určitě se vyplatí uvažovat o pořízení perského koberce. Může se stát pěknou ozdobou podlahy v obývacím pokoji, v ložnici, případně dalších místnostech dle vašeho uvážení. Někdy se ujme dokonce i na stěnách pokojů namísto obrazů a maleb.

Ruční tkaní dodává perským kobercům jedinečný design

Moderní koberce v perském stylu jsou poměrně žádané. Je to dáno jejich vysoce atraktivním vzhledem. Pokud se vysloví pojem perský – koberec, jedná se prakticky vždy o zcela originální kousek. Je to dáno už samotnou podstatou výroby, protože se perské koberce stále dělají ručně, takže nikdy nejsou zcela stejné. Originalita je jedním z pádných argumentů, proč si tyto moderní koberce pořídit domů právě v dnešní době.

Správný perský koberec nikdy nepůsobí monotónním dojmem

Perský koberec typicky doslova hraje pestrými barvami, takže nepůsobí nijak fádně a nudně. Jakmile jej zvolíte jako doplněk do vašeho domova, ten se díky němu okamžitě rozzáří. Pro perské koberce je dále charakteristickou vlastností vysoká hustota tkaní a často delší vlasy. Proto působí robustně, až majestátně, ačkoliv jde třeba jen o koberec malých rozměrů.

Do perských koberců se dají vložit úspory, časem může dojít k jejich zhodnocení

Na moderní koberce, které spadají do kategorie perských modelů, se dá pohlížet jako na dobrou investici. Nejen díky tomu, že přispějí ke zútulnění a zatraktivnění interiéru, ale také vzhledem k jejich neustále rostoucí hodnotě. O perské koberce je často velký zájem mezi sběrateli. Ti jsou schopni vám za pěkný kousek nabídnout výrazně vyšší cenu, než za niž jste daný koberec koupili, pokud se jedná skutečně o pravý peršan. Na perský koberec se tak dá pohlížet jako na velmi zajímavou investiční příležitost, byť trochu netradiční.

Špičkové perské koberce v bohaté škále nabízí v tuzemsku eshop společnosti Buchara.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment