Dům, byt a zahrada

Rozjeďte vánoční párty s LED rampouchy

rampouch2
Posted: 25.8.2017 (9:29)   /   by   /   comments (0)

Chystáte každoroční vánoční večírek pro své blízké a přátelé, ale chcete, aby to bylo stylové a cool?

Co takhle vyzdobit terasu i párty stan LED rampouchy a navodit tak příjemnou sváteční atmosféru?

rampouch3

Dům už máte vyzdobený, ale venkovnímu prostoru jste zatím nevěnovali příliš pozornosti, protože se vám to zdálo zbytečné? To je velká chyba, protože venkovní osvětlení dodá domu ten nezaměnitelný nádech luxusu, i kdyby to byla barabizna na spadnutí. Pod hromadou vánočního osvětlení a LED rampouchů nikdo nepozná, kde máte nějakou díru, že omítka opadává, zkrátka po zapojení světel bude každý dům naprosto dokonalý, aspoň tedy opticky.

Začněte terasou

Fáze první

Většina domů má nějakou tu terasu, ať už malou nebo velkou, to je úplně fuk, hlavně když tam vůbec nějaká je. Jestli jí chcete trochu oživit, pak potřebujete dostatek světla. A jak dostat na terasu hodně světel a přitom tam nemít zbytečné lampy či svítidla navíc? Vsaďte na LED rampouchy a udělejte si z nich svítící oblohu.

Že nevíte jak na to? Není to nic náročného, ani složitého, jen budete potřebovat dostatek světelných řetězů s LED rampouchy, vázací drát, závěsná očka, nalepovací i zatloukací háčky a hromosvodové svorky. Jakmile tohle všechno pořídíte, můžete se pustit do práce. Jo a taky si nezapomeňte sehnat nějaké štafle nebo schůdky.

rampouch1

Vykliďte celou terasu a začněte tím, že si postavíte štafle přesně doprostřed, vylezete až nahoru, abyste dosáhli na strop terasy, a přesně na střed připevníte co nejvíce venkovních LED řetězů s rampouchy, čím více tím lépe. Všechny musíte přichytit za tu stranu, kde není zástrčka samozřejmě. Jestli máte na stropě trámy, je to ideální, protože vám bude bohatě stačit, když na začátek řetězu provléknete vázací drát a přivážete vše k trámu. Kdo trám nemá, připevní to k háčkům nebo závěsným očkům, což očka budou možná jistější. Ke každému očku pak vázacím drátem přivážete jednotlivé řetězy.

Ve chvíli, kdy máte LED rampouchy přidělané uprostřed, máte polovinu práce hotovou, to je totiž to nejhorší. Druhým a zároveň posledním krokem je to, že každý řetěz s LED rampouchy přivážete k háčku nebo očku na konci stropu a to podél celé terasy, čímž se z řetězů vytvoří jednotlivé oblouky. Hotové to vypadá velmi pěkně a světla bude na terase dostatek.

rampouch2

Fáze druhá

Druhá fáze není o nic horší, nežli ta první. V podstatě jde jen o to, aby se nevynechalo jediné místečko terasy, kde mohou být LED rampouchy. Zavěste je pod celou stříšku terasy, což bude vyžadovat rozhodně více než jeden řetěz a připojte k tomu i jednotlivé sloupky, které podpírají střechu. Rampouchy vytvoří na sloupcích světelnou kaskádu. V tomto případě použijte zatloukací nebo nalepovací háčky (pokud to materiál dovolí), ke kterým svítící rampouchy přichytíte.

Další tipy: Inspirace na další skvělá vánoční osvětlení a dekorace pro aktuální rok.

Zdobíme zahradu

Vyberte si ty nejhezčí a nejkošatější stromy v zahradě a ozdobte je LED rampouchy. Snažte se začínat vždy u špičky a nevynechávejte moc místa, lepší je, když to dáte blíže k sobě, výrazněji to pak svítí. Můžete využít velké i malé túje, klasické jehličnany, buxus atd.

Až postavíte na zahradě párty stan, tak ho z venkovní strany ozdobte svítícími rampouchy a klidně je rozvěste i v několika řadách pod sebou. Nechte samozřejmě volný průchod, aby se nikdo netřískl do hlavy.

Jestliže se rozhodnete, že součástí párty stanu bude i dlouhý stůl, na kterém se bude podávat různé občerstvení, tak jeho hranu olemujte LED rampouchy. Jídlo bude pro hosty lákavější a hned tak na vaši párty nezapomenou.

rampouch

Bezpečnost je důležitá

Dejte si dobrý pozor, kde budete osvětlení na vánoční výzdobu kupovat. Rozhodně se vyhněte nákupu u nějakého stánku a raději vše pořiďte u specializovaného prodejce. Dokonce ani nemusíte nikam běhat, stačí se připojit na internet a nakoupit vše online v internetovém obchodu. Kvalita je základ, stejně jako předpisy, které musí osvětlení splňovat. Nezapomínejte, že ke zdobení zahrady musí být LED rampouchy vhodné pro venkovní použití, jinak by mohla párty skončit dříve, než se vůbec pořádně stačí rozjet.

Jako obvykle tu pro vás mám inspirující články a videa na další práci s vánočním osvětlením, kde se můžete pokochat výzdobou domu i zahrady. Troufnete si na takovou výzdobu také nebo budete jen závistivě koukat? Video ke zhlédnutí zde.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment