Auto Moto, TOP články

Nejčastěji prodávané typy ojetých vozů

Snímek-obrazovky-2016-11-24-v-19.38.28-678x381
Posted: 7.12.2016 (8:39)   /   by   /   comments (0)

Češi mají ve svém výběru ojetých automobilů naprosto jasno. Naše domácí Škodovka vítězí na celé čáře a je následovaná značkami jako Ford a Volkswagen. Následuje BMW, Audi, Mercedes-benz, Renault, Peugeot a do pomyslného žebříčku se vejde i Renault a Citroen.

Muži volí častěji prostorné a velmi výkonné hatchbacky a vozy typu combi, zatímco ženy upřednostňují spíše menší a praktická auta vhodná do města. Usnadňují jim pohyb, parkování a mají menší spotřebu. U mužů vítězí nejčastěji Škoda Octavia, u straších lidí, ale i u žen pak vede Škoda Fabia zřejmě kvůli dostupnější ceně. Oblíbená je i Škoda Superb.

U značky Ford vede model Focus a Mondeo. Volkswagen má na popředí modely jako Passat a Golf. Trojice francouzských zástupců oslovuje u žen zejména Peugeot 206, zatím co u mužů vedou modely Renault Laguna, Renault Thalia anebo Citroen Saxo. U BMW je to řada 3 a pak 5. Audi má nejoblíbenější Audi A4.

Co se týká užitkových vozů, zde je pořadí trochu jiné. V této kategorii vedou automobily jako Ford, Volkswagen, Fiat, v těsném závěsu pak Mercedes-Benz, Citroen, Renault, Peugeot a desítku uzavírají Iveco, Opel, Škoda.

Palivo, stáří vozu a cena ojetých vozů

Zajímavé je také srovnání výběru vozů podle paliva. Nafta vede z 57 %, benzín je zastoupený z 38 %. O zbytek se dělí, LPG 3,5 %, CNG  s 0,7 % a elektro 0,2 %.

Pokud vás zajímá stáří auta, jako rok výroby vede rok 2010 s 11,5 %, rok 2008 s 8,5 %, rok 2005, 2006 a 2012 má 7 %. Průměrné stáří auta je pak 6 let.

Průměrná cena ojetého vozu na našem českém trhu je 198 000 korun. Nejčastěji se kupují u mužů vozy kolem 125 000 korun a ženy zaplatí asi o 10 000 korun méně. Nejoblíbenější barvou je stříbrná, a mezi další oblíbené barvy patří černá a modrá.

V době internetu se přes inzeráty lidé snaží prodat úplně všechno. Kvůli vaší bezpečnosti volte raději renomovaný autobazar, jakým je třeba autobazar v Olomouci. Ten má svá pevná kritéria pravidla prodeje i výkupu vozidel. Riziko koupení nekvalitního ojetého auta ve velmi špatném stavu zde hrozí mnohem méně. Autobazar Olomouc Auto A1 si dává velký pozor na svoji dobrou pověst.

Dlouholeté zkušenosti renomovaného autoservisu jsou vidět na kvalitě prodeje i způsobu, jakým jsou zde auta udržována a prodávána. Autobazar Auto A1 má dobré jméno mezi autobazary Olomouc. Neustálá široká nabídka až 150 ojetých vozů různých značek, která mají důkladně prověřený technický stav, nejsou totálně havarovaná a mají záruku na jejich původ, je vám neustále k dispozici.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment