Nákupy na internetu, pro Ženy

Kamarádka kadeřnice a její pracovní oděv

hairdresser-1555599_1280
Posted: 19.5.2020 (11:24)   /   by   /   comments (0)

V předchozích článcích jsem mluvila hlavně o svých příbězích a svých zkušenostech, ale ráda bych také zmínila i jiné. V tomto článku vám popíšu příběh mé kamarádky kadeřnice. Pokud vás zajímá více o historii pracovních oděvů a uniforem doporučuji tento článek.

I kadeřnice potřebují ke své práci pracovní oděvy

Moje nejlepší kamarádka Nely, kterou znám už od střední, byla vždycky talentovaná kadeřnice. Nejdřív pracovala v jednom salónu. Měla zákazníky z celého města a všichni se chtěli objednávat jen k ní. Proto se nedávno rozhodla osamostatnit, otevřít si vlastní salón a splnit si tak svůj velký sen. Byla to skvělá investice, ale samozřejmě to ze začátku přineslo spoustu starostí. 

Dámy ze salonu potřebují outfit

Musela najít vhodné místo, nakoupit zařízení i kadeřnické potřeby. Nejdříve si myslela, že na pár zákaznic bude stačit sama, ale její salón brzy začal být oblíbený, tak si musela najmout další kolegyně. Když jsem jí řekla, že si zakládám blog na téma pracovní oděvy a obuv, rozhodla se, že mi pomůže sestavit článek s několika radami o výběru kadeřnické uniformy. Sama musela dámy ve svém salonu také obléknout.

Jak obléknout kadeřnici?

Může se to zdát lehké. Když ale nezohledníte všechny faktory, nemusí výsledek dopadnout podle vašich představ. Kadeřnická uniforma musí být pohodlná, designově originální, zapamatovatelná a stylová. Všechny ženy, které pracují v kosmetických nebo kadeřnických salónech, ve wellness centrech a lázních, se mnou budou určitě souhlasit.

Látka se opotřebovává

Pracovní kolektiv, kde ženy tráví celé dny na nohou a jsou pořád v kontaktu s vodou a různými produkty, musí mít uniformy, které budou odpovídat určitým standardům. Navíc často provádí stejné pohyby celý den a látka se může na určitých místech rychle opotřebovat.

Plandající šaty přinášejí nebezpečí

Nely mi poradila, že nejlepší je vybrat oblečení, které nebude ani velké ani malé. Nesmí nikde plandat, protože když bude uniforma příliš velká, neznamená to, že bude pohodlnější. Naopak, je to nebezpečné, protože se může zaháknout za nějaký přístroj nebo třeba o dveře.

Nejnovější trendy ve světě krásy

V poslední době se podle Nely čím dál více prosazují minimalistické tendence a hladké linie. Nejmódnější jsou kompletované uniformy, které navíc sluší všem typům postav a křivek. V praxi to znamená, že nejpopulárnější jsou uniformy se zapínáním na straně ve stylu kimona, s kulatým výstřihem nebo límečkem. Všechny látky jsou stejně populární, ale v poslední době vítězí satén.

Z vyprané látky se nesmí stát hadr

Pro kalhoty je nejpraktičtější pas s gumou, protože je nejpohodlnější a umožňuje svobodu pohybu. Nely mi také řekla, že jako látka se jí osvědčil polyester a bavlna, protože se i po mnoha vypráních neseperou a nenatáhnou. Pokud budete prát svou uniformu, nezapomeňte, že nejlepší je prát ji na nízkou teplotu a rozhodně ji nedávat do sušičky.

Věnujte pozornost i výběru obuvi

Předposlední tip od Nely se týkal obuvi. Doporučuje protiskluzovou, ale samozřejmě záleží na podlaze v salónu. Potřebujete jistotu, že s nově namíchanou barvou neuklouznete a neztrapníte se tak před klientkami a kolegyněmi. Ostatně Nely vzkazuje, že tohle se jí nikdy nestalo a ať to raději ani nepíšu…

Ženám to podle mne v uniformách velmi sluší. Povoláních, která takový stejnokroj vyžadují, je čím dál více. Nedávno jsem o tom četla článek zde. Udělejte si také radost nákupem stylového oblečení na Nerio. Uniformu vám sice nenahradí, ale budete se díky němu cítit skvěle při kterékoliv jiné příležitosti mimo salon. 

Pracujete někdo v kosmetickém nebo kadeřnickém průmyslu? Jaké máte zkušenosti vy? Souhlasíte s radami, které jsem dala dohromady?

 

Kam dál?

Comments (0)

write a comment