Nákupy na internetu, Novinky, pro Muže, pro Ženy, TOP články, Zprávy

Na jaké vybavení nezapomenout, chcete-li si zahrát hokej se vším všudy?

hockey-2274221_1280
Posted: 25.6.2021 (10:17)   /   by   /   comments (0)

Přestože nyní panuje horké léto, mnozí z vás se už jistě těší na to, až budou moci znovu vyrazit do haly zahrát si lední hokej, potažmo plánují zápasy v letní verzi, tedy v hokejbalu. Pokud si hru chcete vychutnat opravdu naplno, je zapotřebí mít k dispozici kvalitní hokejovou výbavu, která vám dopřeje nejen příjemný pocit ze hry, ale zároveň vás také ochrání před úrazy a zraněními.

Hokejová helma

Jdete-li hrát hokej skutečně naplno, rozhodně je žádoucí mít helmu. V současnosti se hokejové helmy dají pořídit už celkem levně. Pozor si dejte hlavně na kvalitu materiálů, z nichž bude helma vyrobena. Konstrukce musí být z vysoce odolného materiálu tak, aby při pádu nemohla prasknout. Dalším bezpečnostním prvkem je pak řemínek k upnutí. Ideální je, pokud si helmu před nákupem nejprve vyzkoušíte. Zjistíte tak, zda vám padne na hlavu a má dostatečně dlouhý řemínek. Zejména u mladších hráčů je pak nezbytné zvolit hokejové helmy s mřížkou či ochranným plexisklem, což přispívá k ochraně tváře a očí před pukem a kontaktem od hokejek ostatních hráčů.

Hokejka

Zcela zásadní pomůckou jsou samozřejmě hokejky. V současné době jsou vhodné hlavně modely z vysoce odolného kompozitu, které mají dlouhou životnost. Dřevěné hokejky se proti nim nejen dříve poničí, ale také jsou těžší, což by mohlo mnoha hráčům při zápasech a tréninku vadit.

Důležitá je rovněž délka hokejky. Obecně platí, že má sahat pod nos. Pokud už stojíte na bruslích, pak má končit lehce pod bradou.

Další hokejová výstroj

Určitě nezapomeňte ani na různé chrániče, zejména je vhodné si opatřit chrániče na kolena a lokty, což jsou nejvíce citlivá místa. Při aktivnějším pojetí hry se pak hokejová výstroj pro další tělesné partie, a to včetně rozkroku, pro nějž se dá použít třeba plastový suspenzor.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment