Dům, byt a zahrada

Kam v Brně do přírody?

brno-1645386_1280
Posted: 2.9.2018 (16:08)   /   by   /   comments (0)

Pokud se domníváte, že Brno je velkoměsto a přírodu by tady člověk hledal jen marně, jste na omylu. Odhoďte předsudky, protože i ve větším městě můžete najít dostatek zeleně. Možná si za ní budete muset popojet trochu na okraj, ale cestování stojí za to. Co byste měli vidět v Brně?

Ať už hledáte pouze nápad na romantickou procházku se svou drahou polovičkou, nebo sháníte tip na celodenní víkendový výlet, čtěte dál. Máme pár skvělých tipů.

Na celý den do Mariánského údolí

Na západě Brna najdete Líšeň i s jejím obrovským přírodním bohatstvím. Ve zdejším Mariánském údolí je tolik přírody, že vám bohatě vystačí na celodenní túru. Jsou zde dobře značené turistické trasy, takže si stačí jen vybrat.

1. Začněte na zastávce Molákova či nějaké blízké, dojít k lomu Hády, kde si užijete výhled na celé Brno, a odtud se vydat po žluté přes Hádeckou planinku až do Mariánského údolí. Obejdete Muchovu boudu a podél rybníčků dojdete k zastávce autobusu, který vás odveze do kopce, kde přesednete na tramvaj číslo 8. Trasa má zhruba něco přes 10 km.

2. Další variantou je začít v Mariánském údolí a vydat se poznávat místní jeskyně! Budete se totiž nacházet jen cca 15 km od Moravského krasu. Když tedy projdete údolím na konec, dojdete k několika jeskyním. Jedna, ta největší, je sice uzavřená, protože bývá zatopena, ale do několika menších se můžete podívat. Je to úžasný zážitek.

Osvěžit se k přehradě

Na úplně opačném konci Brna, v Bystrci, najdete další kousek přírody. Tentokrát jde o místní přehradu. V létě si tady připadáte skoro jako u moře, se všemi těmi loďkami a opalujícími se návštěvníky. V zimě se tu dá za dobrých podmínek bruslit. Jinak je to tu krásné k procházkám i běhání. Jestli tedy hledáte pronájem garsonky v Brně v blízkosti přírody, Bystrc je určitě skvělým místem. Je zde klid.

Na krátkou procházku na Bílou horu

Jestliže hledáte pouze místo k romantické večerní procházce, máte určitě z čeho vybírat. Jednou ze skvělých variant je Bílá hora na Juliánově. Vyjdete na kopec, posadíte se, užijete si výhled na Brno, a můžete tipovat, jakým směrem se co nachází. S trochou štěstí uvidíte i balóny vznášející se nad Brnem.

Brno je krásné místo pro život. O prodej realit v Brně je zájem, stěhují se sem nejen studenti. Najdete tu totiž také spoustu možností dobrého zaměstnání. Chybět vám zde nic nebude.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment