Cestování, TOP články

Jak vybrat vhodnou cestovní pojistku a předejít tím problémům?

pcnoviny.cz_online_ergo_cz_nahledovy
Posted: 27.4.2016 (21:39)   /   by   /   comments (0)

Cestovní pojištění by mělo patřit do základní výbavy každého cestovatele. Je jedinou jistotou, že si z cesty neodvezete třeba i několika milionový dluh, když budete potřebovat lékařskou péči. Jak pojistku vybrat a jak se zachovat, když budete v zahraničí potřebovat pomoc?

Jen s modrou ani náhodou!

Možná jste narazili na informaci, že pokud cestujete po státech EU, bude vám stačit jen modrá kartička od zdravotní pojišťovny. Není to tak! Modrá karta je pouze garancí, že se vám dostane nezbytné lékařské péče v zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Více se tomuto tématu věnujte tento článek.

pcnoviny.cz_online_ergo_cz_01

Dobrá pojistka stojí jen několik korun

Příjemná zpráva je, že ceny cestovního pojištění nejsou nijak závratně vysoké. Platí to i v případě kvalitních pojistek, které nabízí optimální pojistné limity 5 000 000 Kč. Za takové pojištění se platí zhruba 20 Kč na den. Výhodou je, když se rozhodnete pro sjednání pojištění online. Z pohodlí domova lze sjednat například cestovní pojištění od ERGO. Pokud to uděláte, získáte od pojišťovny slevu na připojištění. Za pouhých 10 Kč na den si k základnímu pojištění na cesty koupíte úrazové pojištění, pojištění zavazadel s limitem 30 000 Kč a pojištění odpovědnosti za škody finanční, majetkové i škody na zdraví. U pojistky je důležité, abyste správně vybrali destinaci a pojistili se na všechny dny, které budete trávit mimo ČR!

pcnoviny.cz_online_ergo_cz_02

Jak se zachovat?

Pokud budete v zahraničí potřebovat pomoc, neprodleně se obraťte na pojišťovnu. Stačí zavolat na asistenční službu (číslo noste neustále u sebe). Asistent vám pomůže situaci řešit, řiďte se výhradně jeho pokyny. Pokud byste to neudělali, nemusela by pojišťovna plnit svůj závazek. Pro detailnější informace si přečtěte ještě VPP pro pojištění do zahraničí.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment