TOP články, Zprávy

Vietnamskou kávu by měl vyzkoušet každý

coffee-171653_1280
Posted: 30.9.2021 (7:40)   /   by   /   comments (0)

Minimálně každý, kdo si rád pochutná na šálku dobré kávy. Vietnamská káva dokáže změnit způsob, jakým vnímáte tento nápoj, takže určitě stojí za vyzkoušení.

Zřejmě víte, že chuť kávy se liší podle toho, kde byla vypěstována. Některé kávy jsou silnější, jiné slabší, některé nasládlejší, další zase hořčejší. Jak je na tom káva z Vietnamu?

Sladká a přirozeně silná káva

Vietnamská káva se dá rozhodně zařadit spíše ke sladšímu spektru. Je však i přirozeně silná. Samozřejmě ale záleží ještě na konkrétním druhu. Vietnamské Robusty, jež tvoří 97 % tamní pěstované kávy, jsou obzvlášť silné. Arabik je méně a jsou opravdu výběrové. Například Arabika Lam Dong má lehce hořkou chuť, avšak voní po sladkém pečivu a chutná po pečených jahodách a skořici.

Jak pijí kávu Vietnamci?

O vietnamské kávě se říká, že neexistuje špatný způsob, jak ji pít. Dobře chutná teplá i studená, s cukrem, mlékem. Ve Vietnamu ji však často kombinují s kondenzovaným mlékem. Když si tam objednáte kávu, často už v ní kondenzované mléko je, prostě se předpokládá, že ho budete chtít. Přidává se také do ledové kávy.

Ve Vietnamu se spolu s kávou častokrát konzumují také vejce, sýr, máslo a jogurty, tudíž obecně mléčné výrobky. Káva s mlékem se prostě nezdá jako vůbec špatný nápad.

Káva z Vietnamu vás přivede na chuť tomuto nápoji

Kávu nepijete, připadá vám hořká a nechutná vám? Tak právě ta vietnamská je ideálním typem, s nímž byste měli začít. Obvykle totiž zachutná i těm, kdo doposud kávě na chuť nepřišli.

Jestli naopak patříte k milovníkům tohoto hnědého moku, mohli byste ocenit kávové předplatné. Každý měsíc vám pak domů chodí balení výběrové Arabiky z různých koutů světa. Nechybí samozřejmě ani ta vietnamská, protože ta opravdu stojí za ochutnání. V e-shopu KávaMonro.cz však mají celou řadu dalších vynikajících a originálních příchutí.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment