TOP články, Zdraví

Jak efektivně mírnit bolest svalů a kloubů

fitness-1348867_1280
Posted: 30.5.2016 (13:40)   /   by   /   comments (0)

Za bolestí svalů s kloubů může stát celá řada příčin. Současně se nabízí několik různých možností, jak s ní bojovat. Trápí bolest i vás a nevíte si rady? Máme pro vás přehled nejčastějších příčin, rady, jak se bolesti vyvarovat i tipy, jak ji účinně mírnit!

Příčina musí být vždy odhalena!

Abyste si s bolestí dobře poradili, musíte znát její příčinu. Asi nejčastější je bolest způsobená opotřebením kloubů a svalů. Objevuje se především u starších lidí, ale i u aktivních sportovců, výjimkou nejsou ani děti. Dostavuje se zpravidla každý den a má dlouhotrvající ráz. V tomto případě je nejlepší navštívit ortopeda a nechat se vyšetřit. Bolest svalů a kloubů může být následkem nadměrné námahy při práci nebo sportu. Je hodně intenzivní, může člověka i úplně vyřadit z běžného režimu. Příčinou může být i nic nedělání – například lidé se sedavým zaměstnáním trpí velmi často svalovými křečemi. Častou příčinou je úraz. Jestliže chcete úlevu, musíte nejdříve odhalit příčinu a právě tu začít dlouhodobě řešit. Sportovcům uleví klidový režim, lidem se sedavým zaměstnáním naopak více pohybu apod.

 

olfen náplast

Rychlá pomoc má několik podob

Existuje několik způsobů, jak si od problému rychle ulevit. Při křečích a svalové únavě pomůže téměř okamžiě hořčík – například v podobě šumivého nápoje. Vhodné jsou také bylinné obklady – ideální je výluh z kostivalu lékařského a čerstvé bílé zelí. Pomohou i chladivé a hřejivé masážní gely. U nich ale pozor na dávkování. U těch kvalitních stačí jen malé množství. Pokud byste to přehnali, bylo by účinkování gelu velice nepříjemné. Novinkou na trhu jsou Olfen 140mg léčivé náplasti. Aplikují se 2x denně na postižené místo a obsahují účinnou látku diklofenak, která pomáhá léčit zánět a mírnit bolest. Látku diklofenak najdete také ve složení Olfen gelu, který byl speciálně vyvinut pro bolest kloubů a svalů.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment