Cestování, TOP články

Dovolená česko versus zahraničí

south-tyrol-1408156_1280
Posted: 6.9.2016 (21:56)   /   by   /   comments (0)

Ještě jste se nerozhodli, jestli se na příští dovolenou vydat k moři nebo raději objevovat krásy České republiky? V článku vám poradíme, kam na dovolenou vyrazit.

Dovolená u moře, to je zejména relax na pláži, večerní romantické procházky s vaším protějškem či rodinou, ochutnávání místních specialit a exotický ráz. Toto všechno vám nabízí dovolená v destinacích jako je Chorvatsko, Řecko, Itálie či Španělsko.

Chorvatsko patří jednoznačně mezi jedničku na českém trhu. I pokud jste ho navštívili už několikrát, stále jsou zde s největší pravděpodobností místa, na kterých jste nebyli. Pokud netoužíte po obrovských střediscích typu Makarská, vydejte se třeba na ostrov Hvar. Dostanete se na něj trajektem, takže si tento podlouhlý ostrůvek můžete projet hezky autem. Trajekt přijíždí do vesničky Sučuraj, ve které zároveň můžete zůstat ubytovaní. Toto malé klidné letovisko s velmi dobrými možnostmi koupání má také několik krásných dochovaných staveb. Ze Sučuraje vede asfaltová silnice naskrz ostrov, která má pouhých 70 kilometrů. Na druhý konec ostrova do hlavního města tedy dojedete i se zastávkami za několik hodin.

Pokud byste raději antické památky a stejně tak bohaté možnosti koupání, pak můžete vyrazit do Řecka. To nabízí nespočet destinací, ať už na pevnině, tak na ostrovech. Důvody, proč navštívit Řecko, jsou krásná příroda, výborné klima, skvostné antické památky, chutné jídlo a pohostinnost místních obyvatel. Vyrazit můžete například na ostrov Thassos, kterému se přezdívá „Smaragd Egejského moře“. Za své jméno vděčí bujné vegetaci, průzračnému moři a také romantickým plážím.

Možná z jakéhokoliv důvodu toužíte raději po dovolené v tuzemsku. Nemusíte nikam daleko cestovat, nehrozí jazyková bariéra, dovolená je snazší s malými dětmi či domácími mazlíčky. Dovolená v Česku nabízí mnoho možností. Toulat se po horách, ať už na jednodenní či vícedenní výlety, vyrazte do Jeseníků, Beskyd, Krkonoš či méně navštěvovaných Orlických hor, nebo na Šumavu. Spojit můžete i několik pohoří do jedné dovolené.

Krásným místem pro poklidnou dovolenou v přírodě je Český ráj. Máte mnoho možností, co v něm dělat, a doporučujeme vám je vyzkoušet všechny. Projížďky na kolech, pěší výlety, sbírání borůvek či hub, návštěva hradů a skal. To vše na čerstvém vzduchu a neustále v blízkosti krásných lesů. Pokud jste ještě nebyli v Českém ráji, možná byste do něj měli zajet dříve, než vůbec uvažujete o dovolené v zahraničí. Patří totiž opravdu k tomu nejhezčímu v naší zemi.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment