Technika, TOP články, Zprávy

Před DDoS útoky vás ochrání dobrý hosting

coolhousing
Posted: 12.7.2016 (9:00)   /   by   /   comments (0)

DDoS útoků různých typů probíhá v síti Internet nespočet.

Již jsme si zvykli na nekonečně dlouhá hlášení firewallu, která nás bohužel nechávají chladnými. Pravou sílu DDoS a DoS útoků poznáváme až tehdy, když zničí celé naše dlouholeté snažení, ať už je to internetový magazín nebo úspěšný e-shop.

Nezbytná je však prevence, protože jakmile k útoku dojde, na opravdu účinnou ochranu je již zpravidla pozdě. Je tedy třeba myslet dopředu.

Co je to DDoS/DoS?

Rozdíl mezi DoS (Denial of Service) a DDoS (Distributed Denial of Service) je pouze v tom, kolik počítačů na vaši službu útočí. Při DoS útoku je jen jeden, při DDoS několik desetitisícůÚtok spočívá v tom, že v jednu chvíli desetitisíce počítačů odešlou legitimní žádost na vaši službu a ta takový nápor jednoduše nevydrží. Stránky se nedají načíst a někdy se stává, že nefungují ani po skončení zátěže. Provozovatel stránek tím přichází o zákazníky, čtenáře, příznivce a fanoušky.

A proč by někdo útočil zrovna na mou službu?

To byste se divili. Může to být za účelem oslabení konkurence či demonstrace síly. Někdo může mít jen touhu zkusit si, zda to dokáže, a vy jste se bohužel vyskytli ve špatný čas na špatném místě.

Jak se tedy mohu bránit?

Důležitá je efektivní ochrana proti útokům na straně hostingu. Není to úplně standardní služba, ale také u nás se dá sehnat poskytovatel, který na ni dbá. Špičkovým příkladem je společnost Coolhousing, která Anti-DDoS ochraně věnuje opravdu velké úsilíCoolhousing je dokonce členem projektu FENIX, který má za úkol v případě DDoS útoků udržet alespoň část českého internetu dostupným.

Za účelem posílení bezpečnosti Coolhousing vybudoval tzv. scrubbing centrum, které analyzuje síťový provoz v reálném čase a škodlivý provoz odstraňuje. Při správné prevenci vás DDoS útoky trápit vůbec nemusí.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment