pro Ženy, TOP články

Pět chyb při úpravě obočí: Čemu se vyhnout a jak nám pomůže microblading

makeup-5533378_1280
Posted: 1.10.2020 (10:53)   /   by   /   comments (0)

Obočí je alfa a omega obličeje. Bez správného tvaru a barvy zanikají naše rysy, pohasnou oči a my zestárneme. Proto je dobré úpravu obočí vychytat. Nebo ji rovnou svěřit profesionálům. Microblading je technika pro všechny, kteří se nechtějí dopouštět nejčastějších chyb při úpravě obočí.

Chyba č. 1: Barva obočí

Ano, byly doby, kdy se za in považovalo nosit tmavé, téměř černé oblouky. Čím tmavší a hustší tím lepší. Jenže tento trend sluší jen minimu žen. Ostatní to dělá příliš přísné a působí to úsměvně.

Odstín barvy musíme volit pečlivě podle barvy našich vlasů. Tmavovlásky si obočí nabarví jen o tón tmavěji než své vlasy. Světlovlásky můžou obočí zvýraznit trochu víc, ne však v černé barvě. Raději by měly volit hnědou nebo šedou.

Chyba č. 2: Mezera mezi obočím

Pinzeta do ruky, dobré světlo a pak sem tam vytrhneme chloupek, který vystupuje z hlavní linie obočí. Tak zní rada pro správné vytrhávání obočí. Někdy se to ovšem nepovede a v záplavě adrenalinu vytrháme obočí víc, než bychom měly.

Na to ovšem pozor. Mezera mezi obočím by neměla být příliš velká. Správně má obočí u vnitřního konce hraničit s kořenem nosu. A u vnějšího konce zase sleduje linku od konečku nosu přes koutek oka.

Chyba č. 3: Neprofesionální vytrhávání obočí

Jeden by tomu nevěřil, ale i při vytrhávání obočí si můžeme ublížit. Nesprávné škubání se může zvrtnout natolik, že si poničíme kořínky a obočí už nám nedoroste.

V lepším případě máme chloupky do několika týdnů zase zpátky, ale i tak bychom měly být s vytrháváním opatrné. Míň je víc. Proto si vytrháváme jen chloupky na straně od víčka. Na straně od čela totiž chloupky podle kosmetiček nemusejí už dorůst. A takto vytrhané obočí vypadá nepřirozeně.

Chyba č. 4: Ani Marlene Dietrich, ani Brežněv

Extrémy obočí nesluší. Už dlouho je nastolené pravidlo, že obočí má být co nejpřirozenější. Proto ho nevytrháváme do tenkých oblouků, jak to měla ve zvyku Marlene Dietrich. Ani ho nenecháme zarůst do velikosti kníru.

Zkrátka pořád máme na paměti, že chceme nechat vyniknout tomu, co nám nadělila příroda. Někdo má obočí tenčí, někdo hustší. Tuto linii pak už jen lehce upravujeme.

Chyba č. 5: Nepřirozené líčení

Aby nám líčení obočí nezabralo příliš času, často ho jen rychle přejedeme tužkou nebo stínem. Jenže takto domalované jde poznat a nevypadá to hezky.

Přirozeně vyhlížející obočí vyžaduje při líčení trochu snahy. Neměly by vynikat žádné ostré hrany a naše ruka musí být lehká a precizní. Taky si musíme obočí malovat až na konec, jinak bude zbytek make-upu tmavší, než by měl být.

Jak dosáhnout dokonalého obočí? Je potřeba trocha profesionální péče

Kdo má v krvi všechny kosmetické tipy a triky, zřejmě mu úprava obočí nedělá problém. Ti ostatní ale potřebují alespoň na začátku profesionální vedení. Kosmetičky nám vysvětlí, jak obočí upravovat a jak ho malovat.

Nebo to rovnou můžeme nechat na nich. Taková návštěva kosmetického salónu je nutná jednou až dvakrát do měsíce. Kosmetička obočí vytrhá nebo depiluje a obarví. Tato investice se rozhodně vyplatí. Obočí totiž umí rozjasnit oči a nechat vyniknout rysům naší tváře. Profesionální péče jde na našem obličeji vždy poznat. Obočí zkrátka vypadá líp, než když ho odbydeme doma před zrcadlem.

Ještě lepší variantou je microblading. Jedná se o inovativní techniku, během které se pod kůži implementuje pigment a vytváří 3D efekt obočí. Specialistka takto tetuje chloupek za chloupkem, díky čemuž zvýrazníme hustotu a sytost svého vlastního obočí. Přitom málokdo pozná, že jde o permanentní make-up.

Microblading vydrží na naší tváři několik let. Po tu dobu máme po starosti. Vyhneme se všem chybám, které při úpravě obočí dělá velká část žen.

Umíte si obočí upravovat, nebo tu práci necháváte na odbornicích?

 

Kam dál?

Comments (0)

write a comment