Nákupy na internetu, pro Muže

Pánský svetr je dokonalou obranou proti chladu

model-334735_1280
Posted: 12.6.2016 (20:30)   /   by   /   comments (0)

Lidé si rádi užívají tepla v létě i v zimě. V létě nemusí dělat vůbec nic pro to, aby se zahřáli, někdy naopak spíš musejí dělat mnoho pro to, aby se mohli ochladit. Ale v chladných dnech se první pomocí pro zahřátí stává svetr. Může být lehký v méně chladných dnech nebo naopak velmi teplý a hřejivý ve dnech hodně chladných či mrazivých. Nosit se dá samostatně na holé tělo, v kombinaci s další vrstvou pod ním nebo také pod bundou i kabátem. Dokonce se dá svetr za určitých okolností nosit i pod oblekem. Jeho využití je všestranné a není snad muže, který by alespoň jeden svetr neměl ve svém šatníku.

Pouze kvalitní svetr má ty vlastnosti, které byste od něj očekávali

Když se řekne svetr, má každý o jeho vzhledu jinou představu. Některým se automaticky vybaví huňatý s norskými vzory, jiným zase pruhovaný rolák nebo odlehčená varianta, která se převléká přes hlavu. Ač se představy různí, pořád se jedná o svetr, protože variant, jak mohou pánské svetry vypadat, je mnoho. Základní dělení je na svetr, který se převléká přes hlavu a na svetr na rozepnutí, tedy propínací na knoflíky či se zapínáním na zip. Svetry, co se převlékají přes hlavu, mohou mít výstřih do písmene V, který se často nosí v kombinaci se společenskou košilí s dlouhým rukávem a s kravatou, jejíž uzel v takovém svetru náležitě vynikne, dále výstřih kulatý nebo rolák. Svetry s hlubším výstřihem jsou také vhodným doplňkem k saku, ale tady už je třeba mít při nošení cit pro oblékání, neb se nosí pouze při určitých příležitostech. Kulatý výstřih se hodí jak ke košili s rozepnutým prvním knoflíčkem, tak k mikině nebo tričku. Rolák je možné nosit samostatně, tenký rolák i společně se sakem při neformálních příležitostech.

Při výběru svetru je důležité zaměřit se i na materiál, ze kterého jsou vyrobené. Může se jednat o bavlnu v kombinaci s polyesterem, oblíbené jsou svetry akrylové a luxusní pánské svetry jsou pánské svetry pletené z vlny nebo kašmíru. Tyto dva materiály mají velmi specifické vlastnosti. Jsou velmi hřejivé a současně prodyšné, proto se v nich muži cítí vždy příjemně a tolik se v nich nepotí. Vlněné a kašmírové svetry je možné doporučit k nošení pod pánské obleky. Musí být však tmavé, jednobarevné a bez žmolků. Nebojte se investovat peníze do kvalitního svetru, protože jedině kvalitní svetr se při správné údržbě nevytahá, zůstane stále stejně barevný a netvoří se na něm tak rychle žmolky.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment