pro Ženy, TOP články

Jaké boty se budou hodit k plesovým šatům

jake-boty-se-budou-hodit-k-plesovym-satum
Posted: 7.10.2016 (6:57)   /   by   /   comments (0)

Výběru stylových společenských šatů věnujete určitě spousty času, na co se ovšem často zapomíná, jsou vhodné boty. Ani jejich výběr však nesmíte ponechat náhodě. Špatně zvolený pár dokáže zkazit dojem i ze sebelepších šatů.

Dokonalé boty byste měla samozřejmě vybírat podle druhu svých šatů a zároveň i musíte přihlédnout k charakteru akce. Jestliže se bude jednat o formálnější ples, zůstaňte u bot s uzavřenou špičkou, otevřená obuv se hodí na plesy, kde je atmosféra volnější. Vynechejte však punčocháče. Ty by působily dost neesteticky.

Stejně tak zvažte i to, zda chodíte na ples jen jednou za čas ve stále stejných šatech nebo jich střídáte několik. Jestli nechcete mít současně i několikery boty, vybírejte obuv v černé barvě nebo nude odstínu. Chodíte na akce převážně v jednobarevných nebo černých šatech? Nebojte se odvázat při výběru obuvi. Než si vyberete samotnou obuv, nezapomeňte ještě na to, že podpatky v tomto případě jsou samozřejmostí. Klidně mohou být i nižší, ale nízké boty se na ples příliš nehodí.

Tradičně netradiční černá

Chcete pár bot, který vytáhnete z botníku, i když není plesová sezona? Nesmrtelná černá bude to pravé. Vybírat můžete klasické lodičky i odvážnější šněrování nebo atypický střih. Hodí se takřka ke všem šatům i těch zdobených. Černá má ovšem tendence působit trochu tvrdě. Modely jemnějšího vzhledu chtějí spíše světlejší obutí.

Univerzální odstíny

K různým typům večerních šatů se hodí i páry ve světlém či tělovém odstínu. Oproti černé se hodí hlavně k lehčím materiálům, světlejším a pastelovým odstínům, také k bohatě zdobeným šatům, které působí něžně a nechcete je nijak přehlušit. Ke zdobeným šatům je vhodnější matná barva.

Barvy

Nosíte na plesy spíše šaty v neutrálních barvách? Pak se můžete odvázat při výběru bot. Výrazný pár na nohou dokonale oživí jednoduchý model. Ráda experimentujete? Zkuste color blocking. K šatům v jedné barvě můžete zvolit klidně úplně jiné boty. Ideální je, když jsou oba kusy takřka strohé. Zdobení se příliš nehodí. K sestavení podobných dvojic už je zapotřebí trocha citu pro módu a barvy. Pokud si nejste jistá, raději volte klasicky neutrální šaty a výrazné boty.

Vybrat si dokonalé boty k večerním šatům nemusí být už oříšek. S našimi radami to zvládnete jako profesionálka.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment