Technika, TOP články

Dobrý specialista poradí, jaký server si zvolit

http-2034848_1280
Posted: 22.2.2017 (19:01)   /   by   /   comments (0)

Téměř každá větší organizace, která nefunguje čistě na cloudu, potřebuje servery. Jejich pořízení není složité, neboť téměř každý větší e-shop s elektronikou poskytuje zároveň prodej serverů. I zde ale platí, že není server jako server. Při koupi špatného se můžete zbytečně spálit. Co udělat, abyste se tomu vyhnuli?

Spoléhejte na specialistu

Nejlepší bude při výběru dát serveru na někoho, kdo je na ně specialista. Ne na někoho, kdo je má jako x-tý sortiment zboží vedle vysavačů a mlýnků na kávu. Asi největším specialistou na servery na českém trhu je portál http://czech-server.cz, který poskytuje prodej serverů všech možných typů a značek. Najdete na něm servery nové, použité i repasované, ale vždy za skvělé ceny.

Rack či tower

Další časté téma u serverů je to, jestli zvolit rack server či tower server. Tower je taková klasika, na kterou jsou všichni uživatelé (i bývalí) klasických PC zvyklí. Je jednoduchá na správu i výměnu komponent. Naopak rack servery se velmi hodí do serverových datacenter, kde doceníte jejich skladnost. Team Czech Serveru vám ale po zaslání dotazu rád poradí, který server ve vašem případě doporučuje.

Nový či použitý

Další aspekt je, jestli zakoupit server nový či použitý. E-shop Czech Server poskytuje prodej obou typů serverů. Má v nabídce i velké množství repasovaných serverů, které si repasuje sám, a proto se nemusíte bát potíží s jejich případnou reklamací. Repasované servery jsou obvykle vhodným kompromisem mezi servery novými a použitými. S adekvátním využití vám však opět rádi poradí zaměstnanci společnosti.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment