Technika, TOP články, Zprávy

DDoS útok může potkat i váš web

coolhousing
Posted: 29.3.2016 (7:48)   /   by   /   comments (0)

Denial of Service (DoS) a Distributed Denial of Service (DDoS) útoky jsou v dnešní době zcela běžnou záležitostí. Nechceme tím říct, že by je zvládl každý laik, ale každý z nás si je může zaplatit. Na internetu si hackera na tyto služby najmete za pár tisíc. A to se například pro shození webu konkurence docela hodí.

I malé weby mohou mít problémy s DDoS útoky a také malé weby se proti nim mohou úspěšně bránit. Ochrana je nutná na straně hostingu. Z těch českých se útokům věnuje především datové centrum Coolhousing.

Je to asi rok, co Coolhousing dostal statut „Důvěryhodného operátora“ a připojil se do projektu FENIX. Hlavním cílem projektu FENIX je zajistit v případě DoS útoku dostupnost služeb zapojených do projektu.

Anti-DDoS a scrubbing centrum

Coolhousing svým zákazníkům nabízí tři úrovně Anti-DDoS ochrany, tu základní mají zdarma všichni. Vytvořil tzv. „šedou zónu“, do níž potenciální útočníci nevidí. Neví, co je na druhé straně čeká.

Základní úroveň ochrany vyplývá už z dodržení síťových standardů, samotné připojení do sítě Coolhousing vás ochrání od základních DDoS útoků. Druhou úroveň představuje skenování sítě, ochranu je možné definovat přímo dle potřeb zákazníka. Nejvyšší úrovní je řešení zahrnující Intrusion Prevention System pracující na základě pravidelně aktualizovaných signatur na míru každému zákazníkovi.

V Coolhousingu mají také své vlastní scrubbing centrum. Jestli vám tohle cizí slovo nic neříká, můžete si ho jednoduše představit jako čistírnu odpadních vod. Rozdíl je jen v tom, že scrubbing centrum čistí síťový provoz. Rozlišuje provoz normální od toho škodlivého a ten škodlivý prostě odstraní, aby se k vašemu serveru nikdy nedostal. Buď provoz přes scrubbing centrum chodí trvale, nebo se tam navede jen pro účely vyčištění.

Mnohé weby si Coolhousing a jeho Anti-DDoS aktivity chválí. Někteří majitelé si jsou velmi dobře vědomi toho, že i oni útokům čelí, možná už mají pár negativních zkušeností. Výpadky e-shopu a informačního systému opravdu nejsou příjemné. Finanční ztráta je bohužel zaručená.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment