pro Muže, TOP články, Zprávy

Budování vztahu s modelkou

woman-1042435_640
Posted: 7.1.2016 (23:44)   /   by   /   comments (0)

Jsme lidé, a máme tendenci dívat se na věci z vlastního pohledu. Jsme fotografové, a události vidíme přes objektiv. Takže si to představte třeba takhle. Jste jednadvacetiletá dívka, která právě přišla odněkud z Evropy, a právě máte fotit s fotografem, kterého jste v životě neviděli. Trochu zvláštní situace, že?
Vaší prací jako fotografa je pracovat s kreativním týmem a modelkou k dosažení nejlepšího výsledku. Lidé se mě často ptají na mé vztahy s modelkami. Od přírody jsem velmi introvertní člověk. Většinou jsem tichý, plachý a moc nemluvím. Ale časem jsem se naučil vybudovat si vztahy s lidmi, které fotím.
Prolomte ledy – mám trochu sarkastickou povahu, což se projevuje na mých vtipech, které jsou občas prostě hloupé. Ale je to skvělý způsob, jak prolomit ledy. Najděte společné věci, které sdílíte, a vybudujte si vztah. Může to být cokoliv, ať už si povídáte o hudebním stylu, módě, nebo čemkoliv, co vlastně s módou ani nesouvisí.
Doporučuji před focením s modelkou promluvit. Vhodná chvíle je při líčení. Přicházím brzy a nastavuji si vybavení. Ještě dřív, než přijde celý tým. Mám tedy čas mluvit s modelkou. Jsem fanda do cestování, a o tom se dá s modelkami mluvit. Kde vyrostly, kde byly, jak se jim líbí práce modelky…Prostě jednoduše. Po hodině nebo dvou hodinách této odlehčené konverzace jsme natolik spřátelení, že jde všechno líp.
Na scéně – každý má jiné preference. Různé modelky a fotografové k tomu přistupují jinak, já se ale držím tohohle:
-Hudba – vždy preferuji mít jí zapnutou. Uvolní to napětí a udrží energii. Před focením vždy pouštím hudbu, a pokud zrovna modelka nemá úplně nemožný vkus, vždy vybírám věci, které má ráda ona.
-Když se modelka pohybuje tak, že se mi to líbí, řeknu jí to. Říkám něco ve stylu „vypadá to skvěle, udělej to znovu, ale ještě mírně zvedni hlavu a bude to perfektní.“
-Ukažte práci – všichni fotíme na digitály. Tak jí ty fotky ukažte. Tím si vybudujete důvěru, a ona navíc bude více věřit sobě. Bude tak do práce zapálenější. Čím méně zkušená modelka je, tím více fotek byste jí měli ukázat. Uvidí, co funguje a co ne. Nenechávejte si obrázky pro sebe.
-Přátelský přístup – při focení zachovávám uvolněnou zábavnou atmosféru. I když zrovna nestíháme uzávěrku nebo nám klient diktuje, co máme dělat, vždy si zakládám na odlehčené náladě. Pokud se všichni mají dobře, dobře také pracují, a příležitostným vtipem je můžete ještě více nabudit.
Věřte mi, není tu žádná zázračná síla, která vám pomůže udělat skvělé fotky. Vše je o mezilidských vztazích. Trvá to sice nějaký čas je navázat, ale stojí to za to. Všechny tyto obrázky jsem fotil s Kristen z LA Models. Nikdy jsme se předtím nesetkali. Strávili jsme spolu dvě hodiny v poušti za Los Angeles ještě předtím, než jsme začali fotit. Řeknu vám, že bez toho by ty obrázky nikdy nevypadaly tak dobře.

 

 

Kam dál?

Comments (0)

write a comment