Novinky, TOP články, Zdraví

Aby si u vás rýma a kašel letos vůbec neškrtly!

water-1962386_1280
Posted: 26.11.2018 (10:01)   /   by   /   comments (0)

Dní s počasím pod psa přibývá. To nás láká setrvávat ve vyhřátém interiéru, ideálně přímo v posteli. To nám však moc neprospívá. Především si tím snižujeme svou odolnosti vůči nemocem z nachlazení. Jakmile pak vyrazíme ven do chladného počasí, snadno prochladneme. A následky v podobě rýmy a kašle na sebe pak nenechají dlouho čekat.

Každý lékař vám potvrdí, že nemocem je lépe předcházet, než je léčit. A způsobů, jak tak učinit, je celá řada. V první řadě se teple oblékejte a často si dopřávejte procházky na čerstvém vzduchu – i za nepříznivého počasí! Ale nejenom to.

Naordinujte si vitamín D

Jistě jste zaregistrovali, že nemocí z nachlazení přibývá především v období, kdy se nám nedostává slunečního svitu. Z toho důvodu je dobré si naordinovat vitamín D, klidně v kapslích prostřednictvím doplňků stravy. Jinak ho najdete v tučných rybách. Ke zmírnění příznaků chřipky a nachlazení dále prospívá klasický vitamín C, jejž najdeme například v citrusech a kiwi.

Zázračná síla česneku

Obzvláště na podzim a v zimě se doporučuje i zvýšená konzumace česneku, který je i v odborných kruzích považován za přírodní antibiotikum. Stačí si ráno vymačkat stroužek na topinku a vaše imunita bude silná jako nikdy. Ovšem pozor, některým jedincům může takové množství česneku dráždit žaludek a snížit tlak.

Česnek v potravinových doplňcích

V tom případě zvolte jeho konzumaci ve formě potravinových doplňků. Společnost Naturvita například na trh dodává vynikající přípravek Allicor Super česnek+vitaminy, který seženete na e-shopu gigalekarna.cz. Spolu s dávkou česneku svému tělu tak dodáte i vitamíny B6, B12, C, E, betakaroten a biotin, což je kombinace, jenž je v prevenci proti chřipce a nachlazení přímo ideální.

Dbejte na prevenci

Pokud se ale už tak stane a z nosu nám začne téct jako z vodovodu, k tomu se přidá kašel a zvýšená teplota, je na místě uvařit si horký čaj s medem, zalézt do postele a nějakou dobu z ní nevylézt. Mějte na paměti, že ani na první pohled banální nachlazení se nevyplácí přecházet. Jednak nakazíte své okolí, ale především si zaděláváte na vážnější komplikace v podobě angíny a zápalu plic. A ty už mohou být život ohrožující.

 

27324-banner-cz

Kam dál?

Comments (0)

write a comment