Novinky, Technika, TOP články, Zprávy

Za vlastní doménou nemusíte na kraj světa

internet-1181586_1920 (1)
Posted: 21.9.2017 (20:01)   /   by   /   comments (0)

Umíte si v dnešní době představit život bez internetu? Jak na vás působí firma, která nemá vlastní webové stránky? Pokud ani vy nemáte vlastní doménu a přitom máte, co lidem nabídnout jako fyzická osoba nebo firma, tak je čas nápravy.

Doména je základem všeho. Je to informátor, znak profesionality, jednoduchá cesta k cíli.

V internetovém jazyce je doména vlastně zkratka a správně se říká doménové jméno. V praxi jde vlastně o název internetových stránek, který ve formátu www.nejakynazev.cz zadáváte do vyhledávačů například Google nebo Seznam.

Vlastní doménu můžete mít nejen formou názvu webových stránek, ale také jako součást vaší emailové adresy. Takže v případě názvu stránek www.nejakynazev.cz bude váš email třeba honza@nejakynazev.cz.

Všimli jste si, jak profesionálně a důvěryhodně to na vás působí? A to je přesně cílem založení vlastní domény.

Vlastní doména podléhá nejdřív registraci. Pokud chcete českou doménu, tak jdete správným směrem, protože domény s koncovkou.cz působí mnohem důvěryhodněji, než třeba domény s koncovkou. ua nebo.org a podobně.

Správcem české domény je organizace CZ.NIC. Organizace, která je přímým provozovatelem a drží ochrannou ruku nad registrátory i uživateli. Především hlídá, aby nedošlo k duplikaci domény, takže právě proto se vám nestane, že by stejný název stránek měl ještě někdo další.

K vlastní doméně se dostanete přes seznam registrátorů, který rovněž poskytuje CZ.NIC a z něj si vyberete jednoho. Výběr je čistě na vás a obvykle je rozhodující nejen cena, ale také další služby. Například registrátor TELE3 poskytuje kromě služeb registrace domény také webhosting, serverhosting, SSL certifikáty, servis a správu serveru, atd.

Už máte vymyšlený název pro vlastní doménu?

Tak můžete přes systém WHOIS nebo stránky vybraného registrátora zkontrolovat, jestli již není používaná.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment