Novinky, Technika, TOP články

Tvorba webu nikdy nebyla jednodušší

macbook-606763_1280
Posted: 12.8.2016 (9:55)   /   by   /   comments (0)

Časy, kdy jste si na tvorbu jednoduchého informativního webu museli zaplatit webdesignéra a programátora, už jsou nenávratně pryč. Dnes si svou webovou stránku dokáže vytvořit každý průměrně zdatný počítačový uživatel.

Systémů, které umožňují vytvořit vlastní web bez znalostí kódování, je několik. Jako diamant se mezi nimi vyjímá nový systém Zombeek, který cílí na úplné laiky i developery. Web v jejich podání zvládnete vytvořit za hodinku nebo dvě. Záleží na tom, kolik věcí na své stránce budete chtít mít a jaké podrobnosti si budete vymýšlet.

Moderní a responzivní design

Většina systémů pro tvorbu webů bez znalosti HTML zaostává v tom, že nabízí pouze omezený počet šablon, které se nedají moc dobře přizpůsobit. Zombeek vsází právě na flexibilitu. Sice nabízí několik základních šablon, ale ty se dají od základů překopat.

Tvorba webu probíhá metodou drag & drop editoru. Jednotlivé části webu si poskládáte podle sebe, upravíte barvu, texty, nahrajete své fotky. Na všechny obvyklé části webových stránek (menu, patička, kontakty, partneři, fotogalerie a noho dalších) jsou připravené moduly, které lze libovolně přidávat a odstraňovat. Editor vás tím pádem celou dobu vede k modernímu designu, ale zároveň vám nechává volnou ruku. Radí i v barvách – nabízí barevná schémata. Výsledkem prakticky ani nemůže být nic jiného než moderní web podle posledních designových trendů. Myslí se i na responzivitu.

Přestože je nástroj vhodný pro začátečníky, výsledný web vypadá, jako kdybyste za něj utratili spoustu peněz u profesionála. Nikdo nepozná, že tomu tak není. Ve dvou základních verzích je sice v patičce odkaz, ale ve verzi pro tvůrce webů si prostě jen vytvoříte web, necháte vygenerovat kód, ten si pak nahrajete na vlastní webhosting a je hotovo.

Má v dnešní době cenu si platit programátora a designéra? Více informací najdete přímo na Zombeek.cz.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment