Novinky, TOP články, Zprávy

Textilní hala: Zastřešte rychle a efektivně své aktivity

textilní hala
Posted: 13.7.2017 (6:28)   /   by   /   comments (0)

Počasí je v jakémkoli ročním období poměrně vrtkavé a člověk nikdy neví, kdy jej může potkat déšť, a v zimě dokonce i sníh. Pokud jsou vaše aktivity závislé na počasí, musíte mít k dispozici zastřešené budovy, v nichž není nezbytné brát ohled na počasí. Stavba velkých hal ale zabere spousty času a spolkne nemalé finanční částky. Nebo ne? S textilní halou budou investice menší a postavit ji lze v řádu několika týdnů. To ale nejsou jediné výhody tohoto typu objektu.

Rychlý proces výstavby

Máte-li strach z délky výstavby textilní haly, můžete jej hodit za hlavu. Odpadnou tradiční zdlouhavé činnosti spojené s kopáním a betonáží základové desky. Ta totiž není nezbytná. Bohatě postačí zhutněné štěrkové podloží. Textilní haly se kotví na speciální trny, jež jsou poté součástí celé konstrukce. Objekt je přitom maximálně bytelný a pevný. Dokáže odolat poryvům větru klidně i okolo 190 km/h. Ostatně textilní hala mimo jiné slouží i Armádě České republiky. Je z ní hangár pro vrtulníky.

Multifunkční využití

Nejčastěji slouží textilní haly jako klasické skladové budovy. Bez problémů si v jejich interiéru lze nechat nainstalovat regálový systém a naskladnit zboží. Jinak představují i zmiňované hangáry a často se využívají pro nejrůznější sportovní odvětví. Jmenovat bychom mohli třeba jízdu na koních. Do interiéru haly se nainstaluje osvětlení, ochozy a mohou zde probíhat třeba závody. Výborně poslouží také jako tenisové kurty, případně multifunkční sportovní haly.

Specialista na textilní haly

Výstavbu textilní haly se vyplatí svěřit profesionálům. Já doporučuji kvalitní montovanou halu od firmy Polak. Tato společnost působí na trhu úspěšně již od roku 1999, a podívat se tak můžete i na spousty již realizovaných projektů. Jmenovat bychom z nich mohli například objekty firem Thimm Service v Chotětově, Vlamax Bystřice či Geosan Ostrava. Na Slovensku v Lozornu stojí textilní hala patřící společnosti Integry Automotive.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment