Novinky, TOP články, Zprávy

Pracovní místo a pracovní stůl

seminar-594118_1280
Posted: 2.10.2017 (6:32)   /   by   /   comments (0)

Pracovní stůl si vždy dejte k oknu a k dennímu světlu, které je pro vaše oči nejzdravější. Pokud to ale nejde, nahraďte denní světlo pomocí kombinace kvalitní stolní lampy a stropního osvětlení. Pracovní stůl by měl být umístěný tak, abyste viděli na dveře a za vašimi zády byla pevná stěna. Budete se cítit mnohem více uvolněně a práce vám půjde od ruky. Ideální hloubka pracovní desky u stolu je 60, 80 až 90 cm. Šířka desky je pak ideální v rozmezí 70 až 180 cm a výška by měla být ideálně nastavitelná 70 až 80 cm.

office-594119_1280

Kvalitní židle kancelářská židle

I když pracujete jen doma a nechodíte do kanceláře, neznamená to, že vám bude stačit židle PC jen tak ledajaká, nebo židle od kuchyňského stolu. V žádném případě na ní nešetřete, jinak si zničíte záda a už po půl hodině na ní nevydržíte sedět. Tento bod musí patřit mezi položky, na kterých rozhodně nebudete šetřit. Základní pravidla, jaké má mít kancelářská židle, jsou následující. Měla by být polohovatelná, lýtka by se neměla dotýkat sedací plochy a ideální by měla být ta na kolečkách. Kancelářská židle k PC musí být dostatečně měkká, s polohovatelnými opěrkami na rukou i s polohovatelnou opěrkou hlavy. Během práce je třeba měnit polohu a moci si odpočinout.

kancelar

Úložné prostory v pracovně

Pokud se vám líbí čistota, může to být i bílá kancelářská židle, jindy může být i černá, nebo jinak barevná. Proti pocení je super ta síťovaná židle. Možná se vám to nebude zdát ze začátku důležité, ale i v kanceláři je třeba mít dostatek úložného prostoru na veškeré dokumenty, šanony a pomůcky. V dnešní době si můžete dopřát nejen funkční, ale i pěkný, designový úložný systém, který skvěle zapadne do vašeho zvoleného prostoru pracovny. Nábytek volte vysoce kvalitní, ideálním řešením jsou velice praktické pojízdné kontejnery a uzavíratelné police, kdy se na uložené věci méně práší. Myslete na to, aby se vám vše dobře uklízelo a udržovalo.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment