Nákupy na internetu, TOP články, Zprávy

Pozor na Paypal podvody!

paypal-784404_1280
Posted: 10.12.2017 (14:50)   /   by   /   comments (0)

Mít na účet na PayPal je zvláště v zahraničí nutností. U nás zatím tento trend ještě zcela nepronikl, ovšem kdokoli nakupuje něco z ciziny nebo pracuje pro klienty se sídlem v jiné zemi, účet si již určitě zřídil. Při transakcích si musíme uvědomit, že bychom měli být opatrní minimálně stejně jako u svých bankovních účtů.

Podezřelé maily

Bohužel popularita s sebou nese následky. PayPal podvody jsou dnes běžnou záležitostí a hrozí, že i vy se stanete jejich obětí. Většinou vše probíhá přes maily. Přijde vám do schránky zpráva z Paypal. Server vás žádá o ověření údajů, zkontrolování platby nebo podobnou službu. Dole je následně odkaz, abyste se mohli přihlásit. Link však vede na falešnou stránku, pouze s velmi podobným názvem a stejnou grafikou, na kterou jste zvyklí. Po zadání údajů je podvodníci hned využijí a oberou vás o vaše peníze.

Jak poznat falešné maily?

Indikátorů podvodu najdeme hned několik. Podívejte se například na adresu, z níž zpráva přišla. Nebude totiž z domény Paypal, ovšem z jiné. Často čtenáře zarazí podivná angličtina, jako kdyby ji psal internetový překladač. Jsou zde podezřelé formulace, někdy vám bude obsah připadat nesmyslný. Avšak i to stačí k tomu, aby nic netušící uživatel klikl na odkaz a vyplnil své údaje. Ještě před kliknutím se však podívejte, kam přesně link vede. U dolní lišty totiž nebude napsáno paypal.com, ale jiná doména. V tu chvíli už máte jistotu, že vám napsali podvodníci.

Je lepší se zeptat

Když si nejste jisti, napište na podporu dotaz ohledně mailu. Je lepší se zeptat, než přijít o peníze. Avšak pozor, podobné problémy s podvody řeší banky každý den. Jestli užíváte internetové bankovnictví, může se vám stát úplně to samé.

Paypal má jednoho velkého konkurenta, a to jsou kryptoměny. Jako decentralizované jednotky jsou bezpečnější, než si většina lidí myslí. Navíc nabízí již služby, jež největší platební portál teprve chystá, třeba záruku dodání zboží.
Kam dál?

Comments (0)

write a comment