Novinky, pro Ženy, TOP články

Podzim je ten správný čas na pletení

knit-869221_1280
Posted: 24.10.2020 (8:26)   /   by   /   comments (0)

Sychravé počasí, zima a k tomu lockdown. Právě máme nejlepší podmínky na provozování rukodělných činností. Čím jiným se doma pořád bavit? Internet a televize jsou plné špatných zpráv, tak pojďte trochu podnítit svoji kreativitu. Možnosti jsou téměř nekonečné a jednou z nich je i pletení.

Dříve pletla téměř každá žena od rodiny. Bylo její povinností vyrobit šály, čepice, rukavice a svetry, aby byla celá rodina v teple. Dnes už si toto oblečení můžeme koupit, avšak v poslední době se řada žen vrací k šití i pletení. Vlastnoručně vyrobené oděvy jsou originální a můžete si je vytvořit přesně podle svých představ.

Vlastnoručně vyrobený svetr má své kouzlo

Finančně se pletení vlastního svetru příliš nevyplatí, když si v obchodě můžete za dvě nebo tři stovky koupit nový. Pletací jehlice jsou záležitostí pár desítek korun, příze se cenově liší podle materiálu. Klubko 100% vlny stojí kolem stovky, 100% bavlněná příze zhruba padesát korun. Pro začátečníky je zbytečné kupovat drahý materiál, různé techniky trénujte na levnějších klubíčkách.

Pletení je v dnešní době spíše zábavou, možností projevit svou kreativitu, vyrobit si něco vlastníma rukama, mít něco originálního. Rozhodně to nemusí být pouze šála či svetr.

Uplést se dá i kabelka

Kdo má trochu natrénováno, ten se může pustit do složitějších věcí. Velmi zajímavě a originálně vypadají například pletené tašky. K těm potřebujete koupené polotovary na kabelky, aby váš výtvor měl pevné dno a uši. Doporučujeme dbát také na detaily, za osm korun si pořídíte štítek „handmade“, jímž dáte jasně najevo, že tuhle kabelku případné zájemkyně jen tak někde nekoupí.

Pletací příze si objednáte z pohodlí domova

Kdo se chce pustit do pletení, ten nemusí opouštět pohodlí a bezpečí svého domova. Jaký eshop vlny a příze nabízí za dobré ceny? Podívejte se na Propleta.cz. Mají tam i hezky zpracované návody, jak si vybrat vhodný materiál.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment