Novinky, Technika, TOP články, Zprávy

Náklady na pořízení IT vybavení lze významně osekat. Například pomocí repasovaných serverů

czech2
Posted: 20.9.2017 (14:52)   /   by   /   comments (0)

Rozjíždíte-li novou firmu, je někdy nutné v nákladech počítat každou korunu. Je-li možné na něčem ušetřit, je možné tyto peníze také jinde investovat. To samé platí i v korporátech. Jednotlivá oddělení mají mnohdy rozpočet vytvářený na dřeň, takže se hodí každá ušetřená koruna. Nejvíce se výše zmíněné projevuje při nákupu technologií. Zde téměř každý hledá ideální poměr cena/výkon. Technologie musí šlapat jako švýcarské hodinky, ale nestát zbytečně moc. V tomto článku si ukážeme způsoby, jak výrazně ušetřit v IT. Například na serverech.

Co je na trhu?

Samozřejmě si můžete koupit nové servery. To je klasika, kterou asi nemá příliš smysl představovat. Koupíte je od mnoha tradičních dodavatelů včetně hlavních e-shopů s elektrem. Nejedná se však zdaleka o jedinou možnost.

Kromě nich si pochopitelně můžete koupit servery bazarové. Mnohé firmy čas od času vyřazují servery, které jsou ale ještě funkční a mohou být poměrně dobře využitelné pro méně složité úlohy. Pro kupujícího neznalého trhu je však velmi složité se na tomto trhu zorientovat. Velmi složitě se hledá solidní prodávající (přes běžné inzertní portály nemáte příliš možností si jej prověřit). Stejně jako si je velmi složité zkontrolovat stav serveru. Dá se tedy říct, že v mnoha případech kupujete zajíce v pytli.

Je zde ale i zlatá střední cesta. Tou jsou repasované servery. Jedná se o servery, které již byly použité, ale předem prodejem prošly důkladnou repasí. Nejlepší je, je-li repase provedena přímo prodejcem serveru. To dělá například největší český prodejce repasovaných serverů Czech Server (http://czech-server.cz). Výhodou právě tohoto prodejce je i fakt, že si některé servery můžete sami nakonfigurovat. To znamená přesně si určit, jaké komponenty tyto servery budou využívat. Díky tomu si můžete koupit server přesně dle vašich potřeb.

czech1

I tento HP ProLiant DL360 G5 si můžete snadno nakonfigurovat pomocí webového rozhraní.

 

Kolik ušetřím?

Využitím repasovaných serverů může kupující ušetřit značné finanční prostředky. Zatímco nákup nového HP rack serveru v tradičním e-shopu znamená dle našeho průzkumu částky mezi 25-35 tisíci Kč, u repasovaného serveru se s trochou šikovnosti můžete dostat až na třetinu ceny. A za stejnou kvalitu, ke které mám například v případě již zmíněného Czech Serveru také možnost dalších služeb (serverhousing, nákup dalšího HW a SW).

czech2

Repasované servery od Czech Serveru naprosto drží krok s novými servery prodávaných v českých e-shopech.

 

Kam dál?

Comments (0)

write a comment