Novinky, pro Muže, pro Ženy, TOP články

Motivujte děti ke hře na kytaru

boy-1850484_1280
Posted: 24.7.2019 (20:29)   /   by   /   comments (0)

Každé dítko by se mělo učit hrát na nějaký hudební nástroj. Rozvíjí se tím jeho dovednosti, naučí se rozumět notám, získá schopnost, kterou mu už nikdy nikdo nevezme. Možná zapomene, jak se hrají některé akordy, ale celkově mu dovednost zůstane až do smrti. A třeba u takové kytary má navíc možnost vlastní volby – buď zůstane jen u hraní u táboráku, nebo se stane kytaristou v rockové skupině.

Hraní na hudební nástroj by pro dítě každopádně nemělo být trestem. Pokud se na každou hodinu netěší, nenuťte jej. Nejdříve jej ale zkuste správně motivovat.

Systém výuky je důležitý

Jestliže dítě přihlásíte do základní umělecké školy, kde bude muset absolvovat nejdříve základy hudební teorie, s velkou pravděpodobností ho znechutíte. Učit se noty děti nebaví, přitom ke hře na kytaru jejich znalost vůbec není nezbytná. Když si rovnou najde akordy a texty a bude hrát, lépe ho ke hraní motivujete. K tomu, aby si mohlo zahrát nějakou známou písničku, často stačí i dva nebo tři akordy.

Nové akordy přizpůsobujte písním

Samozřejmě je vhodné začít se učit akordy od těch nejjednodušších, což jsou ty, k nimž potřebujete co nejméně prstů – D, A, Am, Dm apod. Těžké jsou ty, u nichž je třeba natahovat celý ukazováček – F, Fm, G atd.

Nejzajímavější pro dítě však bude, když se naučí ty akordy, které potřebuje pro dětské písničky. Je velmi motivující, pokud je po pár dnech učení schopné zahrát si nějakou celou písničku.

Najděte známé skladby

Nejlépe se hraní učí na písničkách, které jsou dítěti dobře známé. Na internetu jich najdete spoustu, jenže často je tam zadávají různí lidé, a tak jsou akordy na nepřesných místech, někdy dokonce chybné. To však není případ webu Spisnickou,cz, kde najdete písničky pro děti i dospělé. Co třeba Když se zamiluje kůň, Skákal pes nebo Jožin z bažin? A pro takové světoznámé Hallelujah potřebujete pouze dva akordy. U písně přehledně vidíte i hmaty akordů a lze ji transponovat.

Tak vzhůru do hry! Se známými písničkami to půjde lépe.

 

Kam dál?

Comments (0)

write a comment