Novinky, Technika, TOP články

Kde sehnat výkonný notebook za rozumnou cenu

computer-2265803_1920 (2)
Posted: 5.11.2017 (7:57)   /   by   /   comments (0)

Sháníte notebook pro sebe, pro děti, pro zaměstnance do kanceláře či pro rodiče? Pokud vám jde zejména o nízkou cenu, pravděpodobně nakonec skončíte u nějakého levného kompaktního laptopu nižší kvality provedení, který se rozbije prakticky ihned po skončení záruční lhůty. V tu dobu už ale bude stejně výkonově zaostalý.

Cena notebooků bývá prostě obvykle přímo úměrná kvalitě a parametrům. Investujete-li do dražšího zařízení, bude i po několika letech s parametry na dobré úrovni. Můžete očekávat také kvalitnější materiály jako tvrzený plast, hořčík či ocel. Problém je, že takový notebook v době uvedení na trh stojí i kolem 40 000 Kč a více. Ale jde to udělat i jinak.

Řešením jsou repasované notebooky

Možná jste už někdy slyšeli o repasovaných noteboocích. Jedná se o stroje, které byly odkoupeny od předchozích majitelů, vyčištěny, případně opraveny, aby odpovídaly novému stavu, a nyní jsou znovu prodávány. Jako repasované jsou nabízeny zejména špičkové modely s vysokým výkonem, které byly v době svého zakoupení velmi drahé. I na dnešní poměry mají tedy velmi dobré parametry. Nemusíte mít strach, nejde o žádné desetileté notebooky, stáří se pohybuje třeba kolem dvou či tří let. Typicky jde o zařízení vykoupené z velkých společností, kde se každých pár let kupují nová, aniž by ta stará vykazovala nějakou vadu.

Při výběru nemusíte dělat žádné kompromisy

Repasované notebooky značek, jako jsou DELL, HP či Lenovo, najdete například na MUJnotebook.cz. Pokud si prohlédnete sortiment, zjistíte, že zde mají modely za různé ceny od zhruba tří tisíc do dvaceti pěti tisíc korun. Můžete k nim dostat i výkonnější napájecí zdroje nebo dokovací stanice. Servis je samozřejmý také po záruce, na prémiové modely nebude problém sehnat náhradní díly. Na repasované notebooky je poskytována standardní záruka 12 měsíců. Nezbývá tedy než si vybrat. Třeba HP EliteBook s Intel Core i7 2,7 GHz a 8 GB RAM lze získat už za deset tisíc korun. Kde jinde dostanete takovou nabídku?

Kam dál?

Comments (0)

write a comment