Auto Moto, Novinky, TOP články, Zprávy

K čemu jsou parkovací zábrany?

azrent
Posted: 26.9.2017 (15:03)   /   by   /   comments (0)

Rozhodli jste se vytvořit své parkovací místo a nechcete, aby vám ho někdo zabral? Od toho slouží parkovací zábrany a sloupky, které jsou uzamykatelné pomocí cylindrického zámku a zabrání zaparkování cizího automobilu na vaše parkovací místo.

Nejdříve si něco povíme parkovacích sloupcích. Parkovací sloupky jsou určeny k zahrazení prostoru, kde nechcete jiná vozidla nebo vymezují parkovací místa. Díky paměťové hmotě a ohebnosti nedojde při najetí k poškození vozidla, protože se sloupek jednoduše ohne. Jak už název napovídá, jedná se o sloupy zakotveny v zemi, které jsou vyrobeny z kvalitního materiálu, jehož povrchová úprava zajišťuje, aby nedocházelo k poškození vlivem nepříznivých klimatických podmínek. Jednou z nepochybných výhod je nemožnost odcizení. Pokud si potrpíte na design, v závislosti na poskytovateli je můžete nalézt v různých druzích provedeních, až dokonce i okrasné tvary, které se výborně hodí do historických část měst. Speciálním typem parkovacích sloupků jsou tzv. motýlci, ke kterým jsou přidělány ocelové trubky.

Parkovací zábrany disponují sklápěcím mechanismem, díky kterému se na parkovací místo může postavit jen povolená osoba. Oproti sloupkům jsou chráněny zámkem. Co se týče materiálu a stylu provedení, jejich povrch je rovněž upraven tak, aby bylo zabráněno korozi, nebo jsou zábrany přímo zhotoveny z pozinkovaných ocelových trubek. Výhodou parkovací zábrany je její snadná a rychlá instalace, upevňuje se pomocí šroubů a hmoždinek. Výběr parkovacích zábran není jednoduchý a doporučujeme se obrátit pro radu na poskytovatele. Můžete si vybrat mezi pevnými, sklopnými, mechanickými i automatickými na dálkové ovládání. Jestliže parkovací zábrany mají posloužit hlavně v období přestavby vnitřního parkoviště nebo pozemní komunikace, pak vás potěšíme možností přestavitelné zábrany. Veškeré varianty závisejí už jen od vašich finančních možností a osobních preferencí.

Většina poskytovatelů nabízí i doplňky nebo příslušenství, které by se vám mohlo hodit. V sortimentu můžete nalézt například dvouramennou parkovací zábranu, nebo vypouklé dopravní zrcadlo, které velmi dobře poslouží v nepřehledných místech.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment