Novinky, TOP články, Zprávy

Jaká pravidla platí pro tetování slov a písmen?

tattoos-1867535_1280
Posted: 27.1.2021 (11:15)   /   by   /   comments (0)

Motivační citáty, citáty slavných osobností, podpisy, biblické verše, jména dětí, vlastenecké nápisy. Texty a písmena se tetují docela často, přesto lidé obvykle neví, že pro ně platí speciální pravidla. Nebo možná spíše doporučení. Pokud také uvažujete o textovém tetování, rozhodně se zamyslete nad následujícími věcmi.

Zákazníci k tatérům častokrát chodí s představou, která se však nedá zrealiziovat. Například chtějí mini tetování, na němž by text ani nešel přečíst. Buďte chytřejší, přijďte k tatérovi s realističtějšími požadavky.

Vyberte si správný font

Výběr fontu se může zdát jako drobnost, ale rozhodně není. Měli byste brát v úvahu nejen to, co chcete vy, ale také styl vybraného tatéra. Existují tatérky specializující se na něžné motivy a jemné texy, nebo naopak drsní umělci, kteří vám na těle zvěční třeba text vaší oblíbené rockové písničky.

Mějte na paměti následující:

  • Textová tetování by neměla být malá, jinak se písmena časem rozpijí a nebudou k přečtení.
  • Složitá písma či písma se silnými a tenkými čarami nevypadají po letech moc dobře. To stejné platí i pro písmena velmi blízko sebe. Tetování se časem trochu rozšíří, písmena se slijí a výsledek nebude hezký.
  • Tetování z písmen nejsou vhodná na prsty, loket, záhyb zápěstí a jiné oblasti, které se ohýbají.

Není od věci se podívat na tvorbu konkrétního tatéra, třeba tam uvidíte styl, který vás zaujme. Pokud vás zajímá tetování Praha, podívejte se do galerie Unholy Tattoo. Toto tatérské studio má nejlepší recenze v Praze.

Zkontrolujte si text. Raději dvakrát

Není nic horšího než si nechat vytetovat text s chybou, ať už pravopisnou nebo jakoukoliv jinou. Nečekejte, že za vás text opraví tatér, to není jeho práce. On jen překreslí na kůži, co mu donesete. Odpovědnost za případné chyby tedy nesete vy. Pokud si nejste správností jistí, poproste o kontrolu někoho kompetentního.

Máte už nějakou představu? Konzultujte ji s tatérem, vymluví vám špatná rozhodnutí a poradí, jak tetování vylepšit a kam ho umístit, aby stálo za to. Je-li vaším domovem Praha, tetování vám pomůže doladit k dokonalosti Unholy Tattoo.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment