Novinky, TOP články, Zprávy

Jak napsat diplomovou práci, když nestíháte?

book-4348564_1280
Posted: 13.3.2020 (13:11)   /   by   /   comments (0)

Psaní diplomové práce je náročné a vá se může zdát, že nemáte šanci její dokončení stihnout. Víte, jak si můžete pomoct k úspěšnému dokončení v termínu? 

Nejdříve si stanovte cíle, které chcete ve své závěrečné práci dosáhnout. Ty si vypište přehledně na papír nebo do počítače tak, abyste měli jasný přehled. Můžete využít i řadu aplikací, které vám vytvoření přehledného seznamu usnadní. Harmonogram sestavte tak, abyste měli vždy jasně vymezené, do kdy a jakou práci musíte udělat. Pro jistotu si nechejte mezi jednotlivými úkoly a cíli místo na odpočinek, nebo dodělání daného úkolu.

Odpojte se od sociálních sítí

Snažte se při psaní vyhýbat internetu, takže odpojte počítač i mobilní telefon, jen jak to jde. Samozřejmě při psaní často musíte dohledávat řadu informací, proto nejde toto omezení aplikovat stále, ale na Facebooku a Instagramu potřebné informace jistě nenajdete.

Obraťte se na profesionály

Není žádná ostuda nechat si pomoct. Zvlášť pokud vás tlačí termín odevzdání, nestyďte se využít služeb profesionálů při vypracování diplomové práce. Nebudete jediný a určitě není za co se stydět, této možnosti využívá u závěrečných prací stále více studentů a to i v případě vypracování seminárních prací.

Ovládněte emoce a nestresujte se

Pro mnohé je nejtěžší ovládnout emoce a při pomyšlení na závěrečnou práci chytá mnoho studentů nevolnost a bolesti hlavy. Zachovejte chladnou hlavu a zbytečně se nestresujte – nejde o život.

Odměňte se za každý úspěch

Po každé straně, úkolu, výpočtu či nápadu se důsledně odměňte. Může jít o tabulku čokolády, jeden díl seriálu, večerní posezení s přáteli, nebo třeba nové tričko. Odměňujte se, často to za vás nikdo jiný stejně neudělá.

Nezapomínejte na kontrolu

Každý odstavec i stránku po dokončení nechte uležet a potom si jej znovu projděte. Pravděpodobně objevíte řadu chyb, kterých jste si předtím nevšimli. Dobré je si práci vytisknout a opravovat text na papíře, protože takovým způsobem uvidíte více chyb. Nezapomínejte, že i sebelepší práce s gramatickými chybami bude propadák.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment