Novinky, Technika, TOP články

iPodnik: Pracujte odkudkoliv s kanceláří v cloudu

internet
Posted: 5.6.2019 (14:22)   /   by   /   comments (0)

Přibývá podnikatelů a firem, které vlastně nepotřebují žádnou kancelář. Mohou pracovat odkudkoliv, kde mají počítač, internetové připojení a elektřinu, tak proč by se zaměstnanci museli denně scházet na jednom místě? Spolu s tím však roste také poptávka po nějakém systému, jaký by takové fungování firmy na dálku zjednodušoval. A v Česku jeden povedený máme, jmenuje se iPodnik.

Zpravidla s tím mívají problémy menší a střední firmy. Ty často netuší, jak to zorganizovat, aby mohli všichni pracovat se sdílenými dokumenty, měli přístup k datům a také programům. Nejde přitom jen o firmy, jež vůbec nemají svou kancelář. Řešení hledají i společnosti, které umožňují svým zaměstnancům home office nebo zaměstnávají externisty.

iPodnik je kanceláří v cloudu

IT zázemí, jenž firmám fungujícím vzdáleně často chybí, se snaží přinést iPodnik. Nejde o žádnou webovou aplikaci, nýbrž hostovanou službu – moderní privátní cloud na platformě Microsoft. Svým uživatelům přináší spoustu řešení a programů, které umožňují pracovat kdykoliv a odkudkoliv. Všechno je zabezpečené a cenové podmínky jsou nastavené příznivě, a to i pro menší a střední firmy. Kancelář v cloudu si tak mohou dovolit všichni. Ušetří s ní za servery, softwarové licence a práci ajťáků.

Účetnictví i dokumenty

Dva nejdůležitější nástroje, které iPodnik integruje, jsou bezpochyby účetní systém Pohoda a balík kancelářských aplikací Microsoft Office 365.

Pohoda umožňuje vést daňové účetnictví online, což se hodí například v případě, kdy firma zaměstnává externí účetní. Vedoucí firmy může mít přitom aktuální přehled o všech objednávkách, fakturách a vyúčtování. Všechno je samozřejmě archivované.

Microsoft Office 365 umožňuje výměnu dat online – exchange online. Na jednom dokumentu tedy může bez problému pracovat více lidí najednou, systém si pohlídá synchronizaci i sdílení.

Kancelář online není žádným luxusem, jejž byste si nemohli dopřát. Zkuste i ve vaší firmě zvýšit efektivitu, šetřit čas a mít data v bezpečí.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment