Novinky, TOP články, Zprávy

Investovat do zlata a stříbra je stejně jednoduché jako nakoupit v e-shopu

gold-is-money-2430051_1280
Posted: 31.3.2019 (8:58)   /   by   /   comments (0)

Ona totiž taková investice přesně takhle probíhá. Sednete si k počítači, prozkoumáte nabídku internetového obchodu a objednáte si, co vás nejvíce zaujme. Zlatý slitek nebo třeba stříbrná mince vám dorazí pohodlně až domů s veškerými náležitostmi. Samozřejmě je možné zajít si vybrat i osobně do kamenného obchodu, ale většina lidí v 21. století ocení právě variantu nákupu online.

Investice do stříbra a zlata se u nás a na Slovensku snaží zpopularizovat společnost AuPortal. Právě ta provozuje e-shop AuPortal.cz, kde si snadno objednáte nejrůznější mince i slitky v různých hodnotách. Jednou z největších výhod investování do drahých kovů totiž je, že nemusíte mít našetřené obrovské částky. Nejlevnější stříbro pořídíte za pár stovek korun.

Nepředstavujte si jen zlaté cihličky

Do drahých kovů lze investovat mnoha způsoby. Jako první se nabízí varianta, že je vůbec nebudete mít fyzicky doma, investujete u nějakého zprostředkovatele. Tuto variantu však nelze považovat za příliš spolehlivou. Nikdy nevíte, co se stane se zprostředkovatelem. Vždy je lepší mít svou zlatou cihlu fyzicky u sebe.

Při nákupu drahých kovů ve fyzické podobě se rozhodně nemusíte omezovat pouze na investiční zlaté slitky. Naopak, pro mnoho lidí jsou daleko zajímavější zlaté a stříbrné mince. Ty se vyrábí s různými motivy a jejich hodnotu neurčuje pouze použitý materiál, ale i to, jak moc je daný kousek vzácný. Možná se vám povede dobře nakoupit a vaše děti jednoho dne prodají danou minci nějakému nadšenému sběrateli za obrovskou částku.

Oslavte třeba letošní rok vepře

Některé mince jsou vydávány jednorázově, jiné v sériích. Příkladem může být Lunární série II vydávaná australskou mincovnou v Perthu. Letos byla vydána zlatá mince 100 AUD Year of the Pig, protože rok 2019 je podle čínského kalendáře rokem vepře. I tu najdete v sortimentu e-shopu AuPortal.cz. Mimochodem v e-shopu uvidíte kromě prodejní ceny (osvobozené od DPH) i výkupní cenu. U mincí, které jsou aktuálně v prodeji, je pochopitelně nižší než ta prodejní, ale za pár let se může vyšplhat pěkně vysoko.

Kam dál?

Comments (0)

write a comment