Novinky, Technika, TOP články

Home button u iPhonu nefunguje. Dá se opravit?

iphone, oprava
Posted: 27.8.2020 (16:27)   /   by   /   comments (0)

Nefunkční home button je nepříjemný problém, který znemožňuje pohodlné používání telefonu. Dá se opravit? O tom si povíme v tomto článku.

Home button iPhone 7, 7 Plus, 8 a 8 Plus není narozdíl od starších modelů mechanický. To s sebou přináší jeden závažný problém. Pokud totiž přestane fungovat, je v podstatě neopravitelný. Naštěstí ale nějaké možnosti zbývají. A na ty se podíváme v tomto článku.

Dá se home button opravit?

Pojďme si ale nejprve říct, z jakého důvodu může být home button iPhone 7 nefunkční. Home button nikdy nepřestane fungovat sám od sebe. Ve většině případů totiž dochází k jeho poškození vlivem pádu nebo utopení telefonu, případně po výměně displeje. Dost často se totiž stává, že nový displej home button vůbec nerozpozná.

V tomto případě řešení existují. Horší to ale je, pokud vám telefon spadne. Při pádu totiž může dojít k poškození uvnitř a možnosti oprav jsou pak velmi malé. Zpravidla se omezují na kabel, který propojuje home button se základní deskou. Jakékoliv natržení nebo odchylka na tomto spoji může mít za následek kompletní nefunkčnost tlačítka.

Výměna home buttonu

Nefunkcni home button iPhone 7 tedy jde v jistých případech opravit. Chce to ale trošku kreativity a technické zručnosti. U neopravitelných součástek pak zbývá už jen jejich výměna. Cena této procedury závisí na servisu, který si vyberete. U certifikovaných servisů vyjde i na několik tisíc korun. Samotnou součástku v podobně opravného home buttonu přitom v některých obchodech pořídíte pouze za několik set korun.

Jedním takovým obchodem je iSwap. Ten nabízí široké spektrum náhradních dílů a příslušenství pro výrobky od společnosti Apple. V nabídce naleznete jak opravné home buttony, tak baterie či náhradní displej. Vše za dobré ceny, které vám ušetří spoustu trápení

Kam dál?

Comments (0)

write a comment