Novinky, Technika, TOP články

DNSSEC jako efektivní zabezpečení DNS serveru

artificial-intelligence-3382507_1280
Posted: 18.10.2019 (13:38)   /   by   /   comments (0)

O DNS serverech jste již pravděpodobně slyšeli. Jedná se o zkratku z anglického Domain Name System, tedy systém doménových jmen. Tento server má za úkol přiřadit každé doméně specifické číslo – IP adresu. Protože se však vznik těchto serverů datuje do doby, kdy internet a jeho služby využívalo jen malé množství lidí, nebylo pravděpodobné riziko jakýchkoliv útoků. S tím, jak se však internet rozšířil, přibylo i uživatelů se nekalými úmysly. Z tohoto důvodu je nezbytné zvolit správné zabezpečení.

dnssec

Abyste zabezpečili svá citlivá data, můžete DNS server ochránit, a to technologií zvanou DNSSEC. Jde o formu zabezpečení, kdy držitel domény elektronicky podepíše technické údaje, které je třeba vložit na DNS server. DNSSEC přitom může fungovat na úrovni serverů u poskytovatele internetu, ale také na koncovém počítači uživatele. Jeho plošné zavedení je tedy otázkou blízké budoucnosti, neboť riziko útoků v rámci DNS serverů je stále pravděpodobnější.

Získání domény je pouhým základem

Máte-li zájem zaregistrovat si svou vlastní .cz doménu, určitě využijete služeb certifikovaných registrátorů, mezi které patří i společnosti TELE3. Jako jedna z prvních firem v České republice se stala certifikovaným registrátorem, avšak to samozřejmě není jediné pole působnosti této úspěšné firmy. Stejně tak najdete v repertoáru služeb této společnosti i zmiňované zabezpečení typu DNSSEC. Využít můžete i mnoho dalších služeb, které vám pomohou nastartovat vaše působení na internetu: 

  • WEB hosting = zadejte název domény, prostor FTP, počet mailboxů, počet databází MySQL nebo třeba verzi PHP a neváhejte vytvořit objednávku webhostingu.
  • Server hosting = umístění serveru v klimatizovaných prostorech se získáním 100% soukromí a se zachováním plné kontroly nad zařízením.
  • Nákup domén = zadáte název své domény, zjistíte dostupnost, případně si ji jednoduše objednáte.

tele3

Objednat si služby od společnosti TELE3 je vskutku jednoduché. I díky tomu se tohle původně pouhé sdružení několika fyzických osob stalo společností, která v současnosti slaví mnoho úspěchů. Kromě toho lze společnost TELE3 najít i v seznamu CZ.NIC, tedy sdružení právnických osob složených z předních poskytovatelů internetových služeb v České republice.

 

Kam dál?

Comments (0)

write a comment